1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Mayıs sonuna kadar Monero fiyatı 100 dolar olur mu?

Mayıs sonuna kadar Monero fiyatı 100 dolar olur mu?

Mayıs sonuna kadar Monero fiyatı 100 dolar olur mu?
0

Mayıs sonuna kadar Monero fiyatı 100 doları görebilir mi? Sağlıklı bir yükseliş trendi içinde olan Monero Mayıs ayı sonuna kadar 100 doların üzerine göz kırpıyor.


Mayıs Sonuna Kadar Monero Fiyatı 100 Doları Görebilir Mi?

Monero mahremiyete odaklanan bir kripto para. Blockchain ağı üzerinde gönderilen para miktarını, alıcı ve gönderici kimliklerini açık etmek istemeyenlerin ihtiyaçlarına yönelik oluşturulmuş bir proje. Konsnsus modeli ise Proof-of-Work. Yani madenciliğin esas olduğu bir altyapısı var. Blockchain algoritmasının hem CPU hem de GPU kartları ile madencilik yapmaya izin verdiğini de belirtelim.

Yazı yayına hazırlanırken Monero (XMR) 12.sıradaki yerini koruyordu. Öyle ki 86.12 dolardan alını bulan Monero’nun toplam piyasa büyüklüğü 1.4 milyar dolara dayanmış durumda. 1 milyar dolar klübüne giren proje sayısının 16’ya çıktığını, Cosmos’un da sırada beklediğini belirtelim.

Monero’nun başarısı aynı alanda faaliyet gösteren muadil projelere nazaran bilinirliğinin daha yüksek olmasından geliyor. Rakiplerinden biri olan Verge (XVG) geçen sene yediği 2 hack saldırısı sonrası güvenirliğini büyük ölçüde yitirmişti. Diğer rakipleri ZCash ve Dash hala güçlü rakipler olarak karşımıza çıkıyor. Hatta Dash sıralamada Monero’nun bir sıra altında olduğunu belirtelim. Monero ile arasındaki fark 120 milyon dolara kadar inmiş durumda.

Teknik Analiz

Mayıs sonuna kadar Monero fiyatı

Günlük grafikte 50 günlük hareketli ortalama nihayet 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmak üzere. Teknik analistler bu duruma golden cross adını verir ve güçlü yükseliş işareti olarak yorumlanır. Örnek olarak söylemek gerekirse Bitcoin golden cross’u 26 Nisan tarihinde yapmıştı. BTC o günlerde 5400 dolardan işlem görüyordu. Şu an ise 8000 dolar. Elbette doğru orantı kurmamak gerekir. Bu örneği yalnızca golden cross sonrası yükseliş potansiyelinin ne olduğunu belirtmek için verdim.

Monero 1 Nisan’da 60 dolardan işlem görüyordu. 16 Mayıs’da ise 97 dolara iğne attı. 4 saatlik Monero grafiği bize fiyatın yükselen destek hattı üzerine hareket ettiğini gösteriyor. Öncelikli destek hattı olan 50 EMA seviyesi 81 dolarda. Bu seviyenin kırılması durumunda ise hakim destek seviyesi 69 dolar.

Mayıs sonuna kadar Monero fiyatı

Yükseliş kanadında tarafında ise XMR’ın Mayıs ayı sonuna kadar psikolojik direnç hattı olan 100 doları geride bırakacağı belirtiliyor. Grafiği daha yüksek tepeler ve daha yüksek dipler yaparak ilerliyor. Bu durum standart bir yükseliş trend göstergesidir.

Monero hakkında daha fazlası için Tıklayın

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X