1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Altcoin Bitcoin Cash altcoinlere liderlik ediyor – BCH yüzde 13 yükseldi

Bitcoin Cash altcoinlere liderlik ediyor – BCH yüzde 13 yükseldi

Bitcoin Cash altcoinlere liderlik ediyor – BCH yüzde 13 yükseldi
0

Bitcoin Cash altcoinlere liderlik ediyor. Son 24 saatte Bitcoin fiyatındaki hızla yükseliş altcoinlere de yansıdı. Ancak BCH’deki artış oranı BTC’yi bile geçti. Bu da altcoin sezonunu hala geçerli mi sorusunu akıllara getirdi.


Bitcoin Cash altcoinlere liderlik ediyor: Yüzde 13 yükseldi

Bitcoin (BTC) son 24 saatte hızla yükselirken, önceki günlerin ani kayıplarını da telafi ediyor. 8000 dolara yaklaşan BTC, son 24 saatte yaklaşık yüzde 8 fiyat artışı sergiledi.

Tabii BTC’deki bu yükselme eğilimi ilk 10’daki diğer coinlere de yansıdı. Tablodaki kripto paralar da yüzde 6 civarında bir artış gösterdi.

Ancak bir altcoin var ki yükselme oranında hepsinden önde gidiyor. Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin’deki artışa yaklaşık yüzde 13’lük artışla karşılık verdi.

Bitcoin Cash altcoinlere liderlik ediyor
CoinMarketCap’in verileri

Peki, bundan sonra altcoinler için neler beklenebilir?

Crypto Michael olarak bilinen bir analist, altcoinlerin efektif bir şekilde pump yapabilmesi için Bitcoin’in ilk önce istikrara ve zemine kavuşması gerektiğini savundu.

İlgili haber: 2019’un 2. altcoin sezonu geliyor olabilir mi?

Satoshi Flipper olarak bilinen başka bir kripto para uzmanı da bu söyleneni onaylıyor görünerek, Bitcoin’in “aralığını bulması”nın altcoinilere yükselme imkanı sağlayacağını bildirdi. Ayrıca gerçek altcoin sezonunun da Haziran’da görülebileceğini vurguladı.

Benzer bir şekilde “The Cryptomist” olarak bilinen başka bir trader de Bitcoin’in mevcut boğa eğilimini koruması durumunda altcoinlerin de BTC’nin bu hareketlerinden yararlanıp yükselebileceğini söyledi.

Altcoinler konusunda daha fazla yorum yapan The Cryptomist ayrıca Ethereum’un (ETH) da benzer boğa formasyonu sergilediğini öne sürdü. EHT’de bir çıkış yaşanabileceğini ve daha geniş altcoin alanının da aynısı ile karşılık bulabileceğini belirtti.

İlgili haber: Ethereum kritik 200 dolar direncini kırmayı başardı – ETH için sırada ne var?

Görünen o ki altcoinler de hala oyundalar ve Bitcoin’deki dalgalanmalar da onlara zarar vermiş değil. BTC istikrara kavuşursa altcoinler de uçuşa geçebilir.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X