Home Altcoin 2019’da Stellar, XLM yatırımcısına iyi kazandırabilir
koinmedya_brave

2019’da Stellar, XLM yatırımcısına iyi kazandırabilir

2019’da Stellar, XLM yatırımcısına iyi kazandırabilir

0
“sportsbet”

Stellar, XLM yatırımcısına iyi kazandırabilir. XLM, Coinbase’de listelenen en düşük fiyatlı kripto paradır. Uzun dönemli yatırım planlayan yatırımcılar için fiyatının düşüklüğü XLM’e avantaj sağlayabilir.


Stellar, XLM yatırımcısına kazandırabilir

Stellar Lumen uluslararası fon transferlerinde ve ödemeler endüstrisinde alternatif bir ödeme aracı olma hedefi ile 2014 yılında Jed McCaleb tarafından kuruldu. Stellar Lumen, fon transferleri için XLM isimli kripto parayı kullanmaktadır. Stellar, IBM ile iş ortaklığı geliştirerek kurulduğu günden günümüze önemli bir büyüme sürecine girdi.

5 Ağustos 2014 yılında XLM’in toplam piyasa değeri 772 milyon dolar civarındaydı. Yazının  kaleme alındığı saatlerde ise XLM’in toplam piyasa değeri 2.657 milyar dolar ve 0.14 dolardan işlem görmektedir. Bu sayede XLM kurulduğu günden günümüze şirketini 3.4 kat büyütmeyi başardı.

Son bir ay içerisinde XLM’in test ettiği minimum değer 0.089 dolar, maksimum değer ise 0.154 dolar. XLM tarihi rekorunu ise Ocak 2018 yılında 0.938 dolar seviyesine çıkarak yaşamıştı.

bittrt_koinmedya

Stellar Lumen’in avantajlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Coinbase’de listelenen 12 kripto paradan birisi de XLM’dir. Ayrıca listelenen kripto paralar içerisinde görece en düşük fiyattan listelenen kripto para da XLM’dir. XLM kripto para yatırımcılarına düşük fiyattan alınarak uzun dönemli yatırım imkanı sunmaktadır.

Stellar ve IBM’in Güney Amerika ile uyguladıkları fon transferi pilot uygulaması başarılı devam ediyor. Uygulamanın yeni bölgelere de genişletilmesi bekleniyor.

IBM ve Stellar ile geliştirdikleri teknolojiyi bankacılık ve finansa sektörüne satmaya başladı.  Geçtiğimiz günlerde Filipinler menşeli RCBC, Brezilya’dan Banco Bradesco ve Kore’den Bank Busan ile sözleşmeler imzalandı.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Ripple’dan sonra Stellar’da mı sıra? XRP ve XLM arasındaki korelasyon

Hangi kripto paraya yatırım yapmalıyım ve neye dikkat etmeliyim?

Pazar ivmesinin ardından ilk 3 fiyat analizi: Bitcoin, Ethereum ve Ripple

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0