Anasayfa Altcoin EOS kısa vadede çift haneli yükselişe ulaşabilir – Nasıl mı?
koinmedya_brave

EOS kısa vadede çift haneli yükselişe ulaşabilir – Nasıl mı?

EOS kısa vadede çift haneli yükselişe ulaşabilir – Nasıl mı?
0

EOS kısa vadede çift haneli yükselişe imza atabilir. Açıkçası EOS grafiği şu aşamada çok net sinyaller veriyor. Gelin birlikte bakalım.


EOS Kısa Vadede Çift Haneli Yükselişe

EOS gün 6.9 dolara kadar yükseldi. Dün EOS bir yandan BTC karşısında yükselirken bir yandan da BTC, USD karşısında yükseliyordu. Böylece 6.9 gibi gayet yüksek bir değere ulaşmayı başarmıştı.

Ancak bugün Bitcoin’in 1000 dolardan fazla değer kaybetmesi sonucu EOS da kritik 6 dolar altına sarktı. Yazı yayına hazırlandığı sıralarda EOS 5.85 dolardan işlem görüyordu. 6 dolar son derece kritik bir hat çünkü hem geniş perspektifte ters Omuz Baş Omuz formasyonunun boyun hattını meydana getiriyor hem de Nisan 2019 zirve değeri bu seviyede.

EOS kısa vadede çift haneli yükselişe EOS kısa vadede çift haneli yükselişe ulaşabilir - Nasıl mı?

Yukarıdaki 3 saatlik grafik bize fiyatın 6 Nisan desteğinde olduğunu söylüyor. RSI değeri her ne kadar renk vermese de Stoch RSI aşırı satış bölgesine girmiş. Yani yerel düşüş döngüsü sonlanmış, bundan sonra yükseliş beklenebilir.

Aşağıdaki günlük görünüm ise bize daha net bir görüntü sunuyor. Şunu belirtelim ki 200 günlük hareketli ortalama 4.5 dolarda. Fiyat yükselerek 4.5 dolar hattını kırmış ve sonrasında geri çekilerek test etmiş ve 6 doların üzerine kadar yükselmiş. Yani yükseliş son derece sağlıklı ilerliyor. Son 2 gündür yaşanan geri çekilme ise boğaların güç kazanması için gerekli imkanı sağlıyor.

EOS kısa vadede çift haneli yükselişe

Şu aşamada bakmamız gereken son bir zaman aralığı daha var ki o da yakın çekim görüntü verecek. O da saatlik grafik.

Aşağıdaki saatlik grafikte EOS’un 200 saatlik hareketli ortalama desteğinde olduğunu görüyoruz (mavi ince hat). Altta, RSI grafiğinde yuvarlak içine alınmış kısma bakarsak 50 desteğinin kırılmış olduğunu görürüz. Normalde 50 değeri sınır değerdir. Üzeri yükselişi, altı düşüşü simgeler. RSI değerinin son birkaç gün boyunca 50’nin üzerinde seyrettiğini görüyoruz. Bu seferki düşüş demek ki daimi değil, geçici bir durum. Bu yüzden saatlik grafikte RSI’ın 50 değeri üzerine yeniden çıkması, sürdürülebilir yükselişin de anahtarını oluşturacaktır.

EOS kısa vadede çift haneli yükselişe

Sonuç olarak EOS çift haneli yükselişlere imza atabilecek harika bir konumda yer alıyor diyebiliriz.

Konu ile yakından ilgili olan ve bugün yayınlanan şu haberimize de göz atmanızı talep ediyoruz çünkü bahsi geçen 3 kripto paradan biri EOS

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez, bilgilendirme amaçlıdır.

koinmedya_brave
Etiketler:
X