Home Altcoin Tek bir balina satış emri, Bitcoin değerini 1000 dolar düşürdü

Tek bir balina satış emri, Bitcoin değerini 1000 dolar düşürdü

Tek bir balina satış emri, Bitcoin değerini 1000 dolar düşürdü

0
“sportsbet”

Bu sabahın erken saatlerinde Bitstamp Borsası kaynaklı balina satış emri, Bitcoin değerinde %10’un üzerinde bir değer kaybına yol açtı. Bitstamp Borsasındaki satış emrini diğer borsalar da takip etti.


Bitstamp kaynaklı balina satış emri Bitcoin fiyatlarını düşürdü

Bugün kripto para piyasalarına hakim renk kırmızı. Top 100’deki kripto paraların 92’sinde düne göre fiyat düşüşü söz konusu. Toplam piyasa değeri ise 262 milyar dolardan 224 milyar dolara gerilemiş durumda.

Bugün sadece bir balina satış emri, Bitcoin değerinde %10’un üzerinde fiyat düşüşüne yol açtı. Bitcoin fiyatlarında yaklaşık 1000 dolar düşüş meydana geldi. Bugün sabahın erken saatlerinde Bitcoin, 7,155 dolar civarında işlem görüyorken 6,777 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ardında ise tepki alımları geldi. Bitcoin, yazının kaleme alındığı saatlerde ise CoinMarketCap verilerine göre 7,156 dolardan işlem görmektedir. Aşağıdaki grafikte bu balina satışını net gözlemleyebiliyoruz.

Yukarıda satış işlemi Bitstamp Kripto Borsasındaki satıştan kaynaklandı. Bitstamp Borsası Lüksemburg merkezli bir borsadır. Borsada ise şu açıklamalar geldi:

“Bugün BTC/USD kuru üzerinden yüksek meblağlı bir satış emri uygulandı. Sistemimiz müşterilerimizin emirlerini yerine getirmek için dizayn edilmiştir.”

Borsa bu konuda bir soruşturma başlattığını da belirtti.

Balina kavramı yüksek oranda Bitcoin’e sahip olan yatırımcılar için kullanılıyor. Bu kişiler piyasanın %20’sine hakim olduğu ve 448 kişiden oluştuğu iddia edilmektedir. Bitcoin balinaları ile ilgili Kim bu Bitcoin balinaları ve fiyatları nasıl etkiliyor? başlıklı yazımız dikkatinizi çekebilir.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Avrupa Merkez Bankası stabil coin’leri Bitcoin’e tercih ediyor

Ticaret savaşları, devalüasyon, Coinbase ve Ripple balina hareketi

Ripple destekli stabil coin geliyor

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0