Home Altcoin Ripple destekli stabil coin geliyor

Ripple destekli stabil coin geliyor

Ripple destekli stabil coin geliyor

0
“sportsbet”

Ripple destekli stabil coin (USDX) geliyor. Ripple ve Kava Lab ortaklığı ile değeri dolara sabitlenmiş stabil coin yolda. Tether krizi ile piyasada oluşan stabil coin ihtiyacı için Ripple’dan önemli bir adım geliyor.


Ripple destekli stabil coin (USDX)

Kava Lab, Ripple’ın XRP’sini kullanarak teminatlı stabil coin geliştiriyor. Kava Lab, blockchain işlemlerine, cüzdanlarına ve kripto para borsalarına teknik destek ve çözüm önerileri geliştiren bir işletmedir. Kava, değerini dolara sabitlemiş ve Ripple’ın XRP’si ile desteklenmiş stabil coin (USDX) üretiyor.

Son zamanlarda kripto para piyasalarında dalgalanmalar, stabil coin’leri kurumlar için cazip hale getiriyor. Bitcoin son bir hafta içerisinde 6,300 dolar seviyelerinden 8,250 dolar seviyelerine çıktı ve yazının kaleme alındığı saatlerde ise 7,300 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Altcoin’lerdeki dalgalanmalar ise Bitcoin’den daha fazla olabiliyor. Bu aşırı dalgalanma portföy sahipleri için aşırı risk doğurmakta ve gelecek getirilerini kesin biçimde hesaplanamamaktadır.

Bankalar ve finansal kurumlar ise dalgalanmalardan kaynaklanan risklerden dolayı stabil coin’leri kripto paralara tercih ediyorlar. Bu nedenler JP Morgan kendi kripto parasını çıkarma ihtiyacı duydu. Avrupa Merkez Bankası stabil coin’leri Bitcoin’e tercih ediyor, başlıklı yazımızda ise Merkez Bankalarının da stabil coin’lerle ilgilendiklerinden bahsettik.

Kripto para piyasalarında top 10’da bulunan tek stabil coin Tether ise hukuki sorunlar yaşamaktadır. Konu ile alakalı Tether krizi: Biz değerli okuyucularımızı 5 ay önce uyarmıştık, başlıklı yazımızı tıklayabilirsiniz. Tether’deki soru işaretleri kripto para piyasalarında yeni stabil coin’ler ihtiyacı doğuruyor. Ripple’ın XRP’si ile desteklenmiş stabil coin (USDX), bu konuda piyasadaki birçok ihtiyaca cevap verecektir.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Ethereum güçlü direnç seviyesini aşamıyor: Fiyat geriler mi?

Ticaret savaşları, devalüasyon, Coinbase ve Ripple balina hareketi

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0