Home Bitcoin Max Keiser: FED’in sınırsız para basması Bitcoin’i 100.000 dolara taşıyacak!

Max Keiser: FED’in sınırsız para basması Bitcoin’i 100.000 dolara taşıyacak!

Max Keiser: FED’in sınırsız para basması Bitcoin’i 100.000 dolara taşıyacak!

0
“sportsbet”

FED’in sınırsız para basması Bitcoin’i oldukça yüksek seviyelere çıkarabilir mi? Finans haberleri yayıncısı Max Keiser, yüklü miktarda bitcoin sahibi ve 2011’den beri biriktiriyor. Keiser’e göre 100.000 doları bulacak BTC. Keiser’in kaçırılmaması gereken sözlerini yazımızda bulacaksınız.


 

FED’in sınırsız para basması Bitcoin’i koşturacak!

Kitco News  programının konuğuydu Keiser ve ilginç açıklamalarda bulundu. ilk Bitcoin’i 8 yıl önce aldığını söyleyen Keiser, o zamandan bu yana hiç satmamış. Nedeni ise Bitcoin’in 100,000 dolara çıkacak olmasına duyduğu güven.

Keiser’in Bitcoin ile ilgili 100,000 dolar tahmini ilk kez olmuyor. Keiser’in düşüncesine göre, bu fiyata ulaşılması için öncelikle Bitcoinin bir değer depolama varlığı değil, bir değişim aracı olarak hayatımızda yer alması gerekiyor.

Bitcoinin yaşadığı son rallinin temelinde FED’in  uyguladığı parasal genişleme modeli olduğunu söyleyen Keiser  ” FED geçmiş hatalarından ders almıyor” diye ekliyor. FED’in bu şekilde daha fazla parayı piyasaya sürmesinin hesaplanabilirliği ortadan kaldırdığını ve sonucunda paranın değersizleştiğini de vurguluyor Keiser.

FED’in bu adımının sonucunda pek çok yatırımcı Bitcoin’i, güvenli bir liman olarak kabul etmeye başladı ve kripto para piyasasını ateşlemiş oldu Keiser’in düşüncesine göre.

“Altını Bırak” kampanyası  da aynı zamanda Bitcoin’in bu son rallisine sebeb olan etkenlerden birisi Keiser göre , ve artık altın bir rekabet içine girmiş durumda.

Keiser altına karşı duruş ortaya koyuyor ama kendisinin elinde çok fazla altın olduğunu da açıklamadan edemiyor. Ayrıca 35.000 ons civarında olacağını tahmin ettiği gümüş de Keiser’in ilgi alanında ve elinde var.

Keiser tepeden tırnağa bir Bitcoin Maksimalisti

Keiser başka coinlere yatırım yapıp yapmadığı sorusuna kendisinin tam bir Bitcoinci olduğunu söyleyerek cevap veriyor. Keiser’e göre diğer coinlerde kendilerine has, ayırıcı ve Bitcoin’de olmayan bir özellik yok.

Bitcoinin yapamadığı ama diğer coinlerin yaptığı ya da yapacağı tek bir şey yok” diyor Keiser.

Keiser gelecekte, Bitcoin’in hakimiyetinin devam edeceği görüşünde. Şu anda bile Bitcoin yamyam gibi diğer coinleri tüketiyor  Keiser’e göre.

Artan kurumsal ilgi

Bitcoin fiyatını tetikleyen faktörler ile ilgili kurumsal ilginin  tetiklediğini ifade eden Keiser sözlerine şöyle devam ediyor:

Bitcoin şimdi kurumsal oyun gerçekleştiriyor ve yığınla bir FOMO görme olasılığımız çok kuvvetli..veya FOMO kurumsal seviyelere çıkacak..onların da zaten kapasiteleri çok büyük.. yani bir kısım büyük çaplı gelişmeler görebiliriz“

 

Bitcoinin sınır ötesi işlemleri daha ucuz ve hızlı gerçekleştirdiğini söylerken, bu gelişmenin ulus devletlere bir tehdit olabileceğinin altını çizmeyi de ihmal etmiyor Keiser ancak ona göre politikacılar bu gelişmeyi durduramayacak çünkü kripto paraları bir kurala bağlamak imkansız.

Kısa süre önce Amerika temsilcisi Brad Sherman’ın “kripto paraların doları engellemesi nedeniyle kapatılması gerektiği” yönündeki sözlerine gönderme yapan Keiser şöyle cevap veriyor bu sözlere:

” Bitcoin için bundan büyük reklam olamaz”

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0