Home Bitcoin Bitstamp Bitcoin’in düşüşüne yol açan işlemi soruşturacak

Bitstamp Bitcoin’in düşüşüne yol açan işlemi soruşturacak

Bitstamp Bitcoin’in düşüşüne yol açan işlemi soruşturacak

0
“sportsbet”

Bitstamp Bitcoin’in düşüşüne yol açan işlemi soruşturmaya hazırlanıyor. Bu sabah saatlerinde 5000 BTC sekronize şekilde satışı gerçekleşti. Bu satış sonrası stoplar patlayarak kar topu etkisi oluşturdu ve fiyatı 6200 dolara düşürdü.


Bitstamp, Bitcoin’in düşüşüne yol açan işlemi soruşturacağını duyurdu

Borsaya göre, bu denli büyük bir satış emir defterine ağır bir etki oluşturdu, aksi durumda platform böylesi devasa emirleri girer girmez sorguluyordu. Bu akşam borsadan yapılan açıklamaya göre, emrin girilirken normal bir prosedür işlenip işlenilmediğini soruşturulacak.

-Bu sabah BTC/USD paritesinde büyük çaplı satış emri gerçekleştirildi ve emir bölümümüzü ciddi şekilde etkiledi. Sistemimiz, müşterilerin emirlerini yerine getirmek için tasarlanmıştır.

Bitcoin ,Bitstamp’ta aniden 6,200 dolara düşünce, BTC fiyatı diğer borsalarda da ani ve sert düşüş yaşadı. BitMex’teki pozisyonların çoğu otomatik olarak  kapandı. BitMex borsası fiyatı belirlerken %50 Bitstamp’tan, %50 ise Coinbase Pro’dan alıyor. BTC 6,200 dolara düşer düşmez tekrar tırmanmaya başladı.

-Biz, emir defterimizde gerçekleşen her olayı yakın mercek altına yatırıyoruz 

Bu olay karşısında büyük zarar eden kripto topluluğu Twitter’da adeta ateş püskürdü. Bazıları bu işin arkasında Bitstamp borsasının olduğunu iddia ediyor. Olabilir mi? Şu an denetimsiz olan bu eko-sistem bir zamanların Vahşi Batı’sını andırıyor.

Piyasanın acilen düzenlenmesi gerekiyor. Belirli bir miktar üzerindeki satışlar, OTC piyasalarına yönlendirilebilir. Satışlarda bir limit olması gerekiyor. Aksi durumda BTC Balinaları küçük yatırımcıların sermayelerini yutmaya ve kripto meraklılarını kanatmaya devam eder.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0