Home Bitcoin Bitcoin’deki düşüş fiyat boşluğunu doldurdu – Yükseliş işareti olabilir mi?

Bitcoin’deki düşüş fiyat boşluğunu doldurdu – Yükseliş işareti olabilir mi?

Bitcoin’deki düşüş fiyat boşluğunu doldurdu – Yükseliş işareti olabilir mi?

0
“sportsbet”

Bitcoin’deki düşüş fiyat boşluğunu doldurmayı başardı. Yani daha ileriye doğru yükselme yönünde bir engel daha kalkmış oldu.


Bitcoin’deki Düşüş Fiyat Boşluğunu Doldurdu

Yükselmek istediğinizde ayağınızı koyduğunuz yerin sağlam olmasını istersiniz. Sıçramak için sağlam bir dayanak noktasına ihtiyacınız olur. Üzerine dikildiğiniz duvarda eksik tuğla varsa bu sizi rahatsız edecektir.

Son yükselişten sonra Bitcoin’de tam da bu hissiyat oluştu. Yükseldi ancak duvarda eksik tuğla vardı. Ani fiyat yükselişi sırasında meydana gelen gap’lar yani fiyat boşlukları sonradan doldurulmaları ile meşhurdur.

Buna aslında bir tür yazılı olmayan kural da diyebiliriz. Örneğin gerekirse ABD SP500 endeksinde son 10 yılda oluşan fiyat boşluklarının %70’inin aynı gün kapandığı görülmüştür. ABD Dow Jones endeksinde oluşan boşlukların %9’unun hala kapanmadığı, bir diğer deyişle 10 boşluktan 9’unun kapandığı görülmüştür.

Boşlukların kapanması elbette şart değil ancak genel eğilim bu yönde olunca dikkate almakta fayda var.

Grafiğin sol tarafındaki fiyat boşluğunu görüyorsunuz. Bugün yaşanan düşüş o bölgeye tekabül ettiğinden artık gap doldurulmuş oldu. Yani beklenen düşüş sonunda geldi.

Bitcoin’in bugün gün içerisinde 7900 dolardan 6200 dolara kadar gerilediğini, sonrasında ise 7300 dolara kadar yükseldiğini belirtelim. An itibari ile düşüş aslında 600 dolar. Altında ise 1100 dolarlık devasa bir iğne bulunuyor. Artık bundan sonra yapmamız gereken şey günlük mum kapanış verisine dikkat etmek. Her gece saat 03:00’de yapılan günlük mum kapanış değeri 4 saatlik grafikte 50 günlük üssel hareketli ortama verisi üzerinde gerçekleşirse krizin atlatıldığı şeklinde yorumlanabilir. Bu değer ise tam olarak 7298 dolar.

Yukarıda grafiğini paylaştığımız deneyimli analist Josh Rager da mevcut görünümü “bullish” yani yükseliş emaresi olarak okuyanlardan. Gap’lere dikkat çeken bu bu boşlukların doldurulması gerektiğine dair analizlerini paylaşan kimi analistler aslında bu düşüşü bekliyordu. Düşüş henüz gelmemişken “gap”lere bağlı bir dump’ın gelebileceğine dair bu sabahki yazımız:

“Hatırlatmak isterim ki CME Bitcoin vadelileri grafiğinde boşluk oluştu. Boşluğun tabanı 6420 dolarda. Bu sefer boşluk gerçekten çok büyük. Bu da Bitcoin’in %20 oranında düşebileceğine işaret ediyor. Bundan sonrasında neler olacağını izlemek ilginç olacak. Ancak şunu da unutmayın ki şu ana kadarki CME vadelilerinin 10’da 9’u kapandı.”

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0