Home Altcoin Bitcoin benzeri parabolik yükselişe imza atabilecek 3 kripto para!

Bitcoin benzeri parabolik yükselişe imza atabilecek 3 kripto para!

Bitcoin benzeri parabolik yükselişe imza atabilecek 3 kripto para!

0
“sportsbet”

Bitcoin benzeri parabolik yükselişe imza atabilecek kripto paralar var mı? Grafikleri sizler için inceledik ve olası 3 adayı paylaşıyoruz.


Bitcoin Benzeri Parabolik Yükselişe Geçebilecek 3 Coin

Bitcoin piyasasına adım attıysanız heryerden T-Rex’lerin fırladığı Jurassic Park’a girmişsiniz demektir. BTC 2018 yılında %84 oranında düştü. 1 Ocak 2019’dan 15 Mayıs’a kadar ise %120 yükseldi. Gerçekten çılgın bir piyasa. Özellikle 1 Nisan’dan sonraki 40 gün şaşırtıcı süprizlerle doluydu.

Bitcoin’in 2019’daki performansını taklit etmek isteyen kripto paralar olacaktır. Elbette küçük piyasa hacimli projelerden bahsetmiyoruz. Pump and dump gruplarına meze olamayacak kadar olgun projelerden bahsediyoruz. Küçük kripto paraların bir anda %100 yaptığına şahit olursunuz. Bunlar güven vermeyen, sürdürülebilir olmayan spekülatif hareketlerdir. Bu yüzden incelememiz kapsamı dışındadır.

Ethereum

Ethereum’daki toplanma ve ani yükseliş evreleri Bitcoin ile büyük paralellikler arz ediyor. Hatta Bitcoin’in izini takip ediyor desek yeridir. ETH günlük grafikte neredeyse 5 ay süren bir yükselen üçgeni nihayet kırdı. Son birkaç gündür durup dinlenmeden gerçekleşen yükselişin devamının geleceğine dair büyük beklenti hakim.

Ethereum’un aynı performansı sergileyip sergilemeyeceğini zaman gösterecek. Ancak şurası kesin ki Ethereum artık ayı piyasasında değil.

Litecoin

Diğer büyük hacimli kripto para projeleri de Bitcoin’in izini takip ediyor. Örneğin Litecoin. Aşağıda görmüş olduğunuz devasa bir ters Omuz Baş Omuz formasyonu. Bu formasyon en belirgin trend dönüş formasyonlarındandır. Genelde şiddetli yükseliş dalgalarını tetiklerler.

Bitcoin benzeri parabolik yükselişe

Yukarıdaki grafikte boyun çizgisinin kırıldığını görebiliyoruz. Bu da bize Litecoin’de düşüş döneminin sona erdiğini ve parabolik yükselişlere imza atabileceği izlenimini veriyor. Yukarıdaki tOBO’nun tam 11 ayda oluştuğunu da sözlerimize ekleyelim.

EOS

Benzer bir formasyonu EOS’da gözlemlememiz mümkün. Bu grafik ise 9 ayın ürünü. Ters Omuz Baş Omuz formasyonları düşüş evresinin bittiğini, artık bundan sonra yükselişin geleceğini gösteren en ideal formasyondur. Mart ayında tOBO’dan kurtulan Cardano’nun 2 hafta içinde 1100 satoshiden 1900 satoshiye kadar tırmandığına şahit olmuştuk. Aşağıdaki 23 Mart tarihli yazıya göz atabilirsiniz. O dönemde de Cardano büyük bir tOBO’nun etkisi altındaydı

Bitcoin benzeri parabolik yükselişe

Bitcoin’den sonra sıra belki de Ethereum, EOS ve Litecoin’dedir – Neden olmasın?

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0