Home Bitcoin Bitcoin 3100 dolardaki dibi yeniden test eder mi?

Bitcoin 3100 dolardaki dibi yeniden test eder mi?

Bitcoin 3100 dolardaki dibi yeniden test eder mi?

0
“sportsbet”

Beklenmedik boğa koşusu ile 8.400 doları gören Bitcoin 3100 dolardaki dibi tekrar test eder mi? Son yaşananlar sadece bir düzeltme mi yoksa sert bir geri çekilişin işaret mi?


Merak edilen Bitcoin 3100 dolardaki dibi tekrar test eder mi?

Kripto para piyasaları, altı haftalık bir süreç içerisinde Bitcoin fiyatının 3.100 dolardan 8.400 dolara yükselmesi ile sürpriz gelişmelere tanıklık ediyor. Tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştıktan sonra Bitcoin, 2019 yılında kendi adımlarını tekrar ediyor gibi görünüyor. Daha sonra Bitcoin kısa bir süre içerisinde sert bir şekilde tekrar 7.500 doların altına düştü.

Dün Bitcoin 8.320 dolara kadar yükseldi ve günü 7.884 dolar civarlarında kapattı. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise Bitcoin 7.146 dolar üzerinden işlem görmekteydi.

Kripto gözlemcilerinin bugünlerde merak ettikleri konu ise Bitcoin’in tekrar 3.100 dolar düzeyinde hatta ondan da aşağıya düşme ihtimalinin olup olmadığı.

Bitcoin 6.200 doların altına düşmedikçe düzeltme yapıyor demektir

Kripto severler son 48 saatten daha az bir süre içerisinde Bitcoin fiyatının ani bir şekilde geri çekilmesine şahitlik etmekten korkuyor. Buna karşın Civic’in kurucusu ve CEO’su olan Vinny Lingham, Bitcoin fiyatının 24 ile 48 saat içerisinde 6.200 doların üzerinde kalamaması durumunda Bitcoin rallisinin bugünü ve geleceği için yeni bir durumun ortaya çıkabileceğini ifade ediyor.

Kripto uzmanı şu anda Bitcoin’in 3.100 dolardan beri düzeltme safhasında olduğunu ifade ediyor. Bitcoin 6.200 dolar destek seviyesinin altına düşmediği sürece şu andaki düşüşlerin satın alma fırsatları olduğunu söylüyor. Ayrıca Vinny, Bitcoin’in 20.000 dolara çok hızlı bir şekilde yükselmesinin ağ yoğunluğuna ve ücretlere zarar vereceğini belirtiyor.

Bitcoin’in ani yükselişinin mantıklı bir gerekçesi yok

Saygın kripto para analistliği kimliği ile bilinen Tone Vays, Bitcoin severlere onların HODL pozisyonlarını satmalarını öneriyor çünkü çok sert bir geri çekilmenin olacağını ifade ediyor.

Bunun nedenini ise Vays, Bitcoin’i tahmin edilemeyen boğa koşusu ile 8.000 doların üstüne çıkışının elle tutulur hiçbir gerekçesinin olmayışı olarak açıklıyor.

Consensus 2019’da Blok TV’ye yapmış olduğu bir konuşma sırasında Vays, son boğa koşusunun 2016 yılındaki boğa koşusuna benzer olabileceğinin altını çiziyor.

Vays Bitcoin fiyatının 8.400 dolara ulaştığı zaman kendisinin gergin olduğunu çünkü yeni alıcıların gelmediğini ve insanları mutlu eden fiyat artışının elle tutulur hiçbir nedeninin olmadığını ifade ediyor.

Vays ifadeleri şöyle:

“Burada olan her şey bana doğru gibi gelmiyor. Neler olduğunu bilmiyorum. Yeni alıcıların geldiğini göremiyorum. Bunu sorduğum herkes de gerçekte neler olduğunu bilmiyor. Yeni alıcıların geldiğini göremiyorum, yeni paranın geldiğini göremiyorum. Bu sadece mevcut olan para. Bu olanlar Bitfinex, Tether veya Biance sorunları da olabilir.”

Vays bazı HODL pozisyonlarını dahi sattığını söylüyor çünkü sert bir düzeltme geleceğini ifade ediyor. Buna karşın kripto para uzmanları Bitcoin’in 3.100’e tekrar düşüp düşmeyeceğinden bahsetmiyorlar.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0