Home Altcoin BCH ve XLM %15’in üzerinde düşüş kaydetti-piyasadan 25 milyar dolar silindi

BCH ve XLM %15’in üzerinde düşüş kaydetti-piyasadan 25 milyar dolar silindi

BCH ve XLM %15’in üzerinde düşüş kaydetti-piyasadan 25 milyar dolar silindi

0
“sportsbet”

Bitcoin’in 1000 dolar düşmesi sonucu kripto para piyasası büyük bir geri çekilme yaşıyor. Özellikle BCH ve XLM %15’in üzerinde düşüş sergileyerek yatırımcılarını büyük zarara uğrattı.


BCH ve XLM %15’in üzerinde düştü

Hemen hemen her büyük kripto para değer kaybetse de, bazı altcoinler düşüşte başı çekti. Son 24 saatte yaşanan düşüş yüzünden piyasadan tam 25 milyar dolar para aniden silindi. Haberi kaleme aldığımız şu saatler itibariyle kripto piyasasının toplam hacmi 226 milyar dolara düştü. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de şu sıralar %56.3.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) grafiğine baktığımızda an itibariyle %10’luk düşüş söz konusu. Ancak Bitcoin fiyatı şu saatler itibariyle borsadan borsaya farklılık göstermekte. Bitstamp borsasında gerçekleşen senkronize 5000 BTC’lik satışı piyasada paniğe sebep oldu ve tüm stopları patlattı.

Böylelikle bir yamaçtan yuvarlanan  bir kar topunun büyüyerek kocaman çığa dönüşmesi gibi 5000 BTC’lik satış da oldukça hassas olan piyasanın 6,200 dolara kadar düşmesine yol açtı. Şu an Bitstamp’ta Bitcoin 7,140 dolardan işlem görüyor. Coinbase ve Bittrex’te değerler hemen hemen aynı. Bitfinex ve Binance borsasında BTC fiyatı hala 7,240 doların üzerinde.

Top 10

İlk 10 kripto para içerisinde, son 24 saat içerisinde Stellar ve Bitcoin Cash en çok değer yitiren para oldu. Her ikisi de %15’in üzerinde değer kaybetti.

İlk 10 düşündaki bazı altcoinler de Poloniex borsasından liste dışı kalmasından dolayı yaşadıkları kayıp katlandı. Borsa, yasal nedenlerden dolayı bazı tokenleri liste dışı bırakmak zorunda olduğunu belirtti. Bunlardan biri olan BCN %20, LSH ve DCR ise %15’in üzerinde değer kaybettiler.

kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0