Home Bitcoin Son Bitcoin rallisi neden gerçekleşti? İşte araştırma raporu!

Son Bitcoin rallisi neden gerçekleşti? İşte araştırma raporu!

Son Bitcoin rallisi neden gerçekleşti? İşte araştırma raporu!

0
“sportsbet”

Son Bitcoin rallisi neden gerçekleşti? Bloomberg’in haberine göre bu konuda bir rapor hazırlandı ve raporda Bitcoin’in büyümesinin ardındaki nedenleri ortaya kondu. Bitcoin rallisinin arkasındaki nedenler neler?


Son Bitcoin rallisi neden gerçekleşti?

Bloomberg ,internet haber platformu Indexia’dan aldığı raporu 15 Mayısta yayınladı. Yayınlanan araştırma verilerine göre, BTC bir değer olarak yeteri olgunluğa ulaşmış durumda. Indexia araştırmayı, metinsel dökümanların doğal dil sürecine dayalı bir endex hazırlayarak gerçekleştirdi.

Araştırma Bitcoin’in büyümesinin ardında üç ana neden olduğunu ortaya koydu. Bunlar Bitcoin etrafında dönen konuşmalar, dolandırıcılık konusunda endişelerin azalması ve insanların bitcoin hakkındaki tavırlarında oluşan değişiklik. Rapora göre daha fazla akademisyen ve uzman bitcoin hakkında konuşuyor ve geleneksel kurumlar bitcoini daha çok ciddiye almaya başlıyor.

 Bitcoinin gelecek durumunu açıklayan Indexia Genel Müdürü  Zak Selbert :

“Düşünün bir kere, yöneticiler  konferans görüşmelerinde, gerçekleşmeden önce olmasını umdukları iyi şeylerden bahsedecekler,ardından sadece hataları dile getirecekler”

Geçtiğimiz ay boyunca Bitcoin çok etkileyici bir performans göstererek 5,075 dolardan 8,052 dolara çıktı (yazımızın hazırlandığı 16 Mayıs sabahı fiyatı).

Bugünkü açıklamasında Shapeshift kripto borsası CEO’su Erik Voorhes, yıllar içinde Bitcoin ve altcoinlerde görülen volatilitenin yeni ortaya çıkan bir varlık sektörü için gerekli bir olgu olduğunu ve büyüyen bir sektör için kabarcıkların vazgeçilmez bir unsur olduğunu söylüyor.

CME Grup ise kendilerine ait bitcoin vadelilerde 13 Mayıs itibariyle rekor bir hacim gerçekleştiğini duyurdu. Bu rakam yaklaşık 168,000 BTC (1,35 milyar dolar)-bu rakam 4 Nisan’daki en yüksek 22,500 sözleşme ve 112,700 BTC ( şu anda 909,2 milyon dolar) dan neredeyse % 50 artış olduğunu ortaya koyuyor.

Ortaya konan verilere ve genel yaklaşımlara bakarak, diyebiliriz ki, Bitcoin treni durdurulamaz!

Bknz: Eyvah Bitcoin treni kaçtı mı?

Bkzn: Bitcoin global bir varlık olacak! Yetkili bir ağızdan işte nedenleri!

Bknz: üç yıl sonra Bitcoin’in ulaştığı noktaya inanamayacaksınız!

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0