Anasayfa Kripto para Haber Coinbase CEO’su Brian Armstrong: Kripto paralar ana akım haline gelecek
koinmedya_brave

Coinbase CEO’su Brian Armstrong: Kripto paralar ana akım haline gelecek

Coinbase CEO’su Brian Armstrong: Kripto paralar ana akım haline gelecek
0

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a göre, kripto paralar ana akım haline gelecek. Coinbase CEO’su şirket politikasını bu yönde planlamış.


Brian Armstrong’a göre kripto paralar ana akım haline gelecek

 

Coinbase CEO’su Brian Armstrong dün New York’taki Konsensus Konferansında kripto paralar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte o söyleşinin önemli noktaları.

Kripto paralar ana akım

Brian Armstrong:

”Büyük olmadan önce, küçük olmak gerek. Kripto para dünyası 2017’de bunun bir kez daha farkına vardı. Çünkü 2017’deki tarihi yükselişte, kripto paralar global ekonomideki nişlerini henüz yerin getirmeden, gözünü yükseklere dikti ve sonu hüsran oldu. Neyse ki kripto para sektörü bu yıkımdan altın değerinde dersler çıkardı.

Hatırlarsanız 2017 yılında pek çok ICO projesi çıktı. Ancak bu projeler hiçbir alt yapı hazırlanmadan sadece o anki konjoktüre göre çıkartılmıştı. Bu yüzden kripto para sektörüne yarardan çok zararları dokundu. Bu dönemde bizde çok fazla para kazanabilirdik ancak şirket felsefesi olarak en başından beri ödün vermediğimiz kaliteden yana olarak geleceğe yatırım yaptık. Bu bağlamda yatırımcılarımızı altyapısı eksik projelerden korumak için, borsamıza kripto para ekleme konusunda çok seçici davrandık. Bu da bize sahip olduğumuz prestiji kazandırdı.

2017’den günümüze ne değişti diye baktığımızda, kripto paraların global ekonomide ana akım olabilmek için, üzerine düşen nişleri yavaş yavaş yerine getirdiğini görüyoruz. Sınır ötesi işlemlerin çok daha hızlı ve maliyetsiz yapılabilmesi için bankalarla yapılan anlaşmaları ve Blockchain teknolojisinin bankaların sistemlerine entegre edilmesini bu nişlerden sayabiliriz. Ayrıca bu süreçte çoğu devlet, kripto paraları yasal zeminlere oturtabilmek için çalışmalara başlamıştır.

Sektörün hala aşması gereken sorunları olduğu bir gerçekse de, kriptolar, ana akım olma hedefine doğru ilerleyişini sürdürmektedir.”

koinmedya_brave
Etiketler:
X