Home Altcoin Ethereum Classic direnç noktasında- Geçer mi geçmez mi?

Ethereum Classic direnç noktasında- Geçer mi geçmez mi?

Ethereum Classic direnç noktasında- Geçer mi geçmez mi?

0
“sportsbet”

Ethereum Classic (ETC) direnç noktasında, peki bu aşamada ETC’yi nasıl bir yön bekliyor? ETC piyasanın yaşadığı ralliye uyumlu çok başarılı bir performans sergiledi.  Fiyat şimdi güçlü bir direnç noktasında. Peki ETC bu direnci kırabilecek mi?


Ethereum Classic direnç noktasında

ETC kripto para piyasasının yaşadığı kısa dönem rallide başarılı bir performans sergiledi ama şu anda güçlü bir direnç noktası ile karşı karşıya. ETC’nin bu seviyeyi aşması biraz zor gibi görünüyor çünkü  fiyat çok aşırı hızla bir ilerleme kaydetti ve artık bu direnci kıracak gücü kalmadı. Büyük ihtimalle güçlü bir tepki ile karşılaşarak geriye doğru bir hareket gösterecek ve yükselen kanalın içinde aşağıya doğru devam edecek.

Ethereum Classic (ETC) uzun vadede geleceği olan bir blockchain projesi. Ancak geçmişte çoğu zaman piyasanın gerisinde kaldığı oldu. İşlem hacmi açısından zirvedeki coinlerin arasında.  işlem hacminin ilk sıralarda olması ETC’ye  epeyce ilgi olduğunu gösteriyor. ETC aslında ilk fork olayından sonra bir şekilde ölüme terk edilmişti çünkü geliştiricilerin çoğu ETH’yi tercih etmişti.

Buna rağmen ETC sadece hayatta kalmayı başarmadı aynı zamanda iyi bir performans da sergiledi. ETC Labraturaları işleri kendi lehlerine çevirmeyi başararak projeyi hayata döndürdüler. Fiyatı her ne kadar tam yansıtmasa da blockchain çok ilerleme kaydetti. Şimdi ise ETC hiç olmadığı kadar rekabetçi bir yapıya bürünmüş durumda ve insanlar artık bir sonraki en yeni gelişme ne olacak merak ediyorlar.

ETC Kasımda kendisine ait olan IOT Uyumluluk projesinden çok fayda sağlayabilirdi ama yaşanan gecikme hayal kırıklığına neden oldu. Ancak ETC topluluğu diğerlerinden çok daha fazla  ahlaki değerlere ve prensiplere sahip olduğu için tüm kriptolar içinde en sadık topluluk olarak biliniyor. Bu şekilde prensiplerine sadık ve iyi bir çalışma ile ilerde hak ettikleri yere gelebilirler.

ETC/BTC

ETC , BTC karşısında, %8 değer kazanarak  zor bir ralli geçirdi ama günlük grafiklerde olduğu gibi ETC/BTC şu anda güçlü bir direnç hattında. Piyasada her ne kadar pozitif bir hava olsa da, direnç hattını ETC’nin aşması biraz zor görünüyor.

Fiyat çok hızlı bir ilerleme kaydetti ve büyük olasılıkla bu ralli ETC’ye özel bir ilgiden değil. Aslında kripto para piyasasında bu ralliyi tetikleyen bazı pumplar oldu ve bunlar insanların FOMO yaşamasına ve ümitsizce alım yapmasına yol açtı. Toz duman dağıldığı zaman pek çok kripto para aslında o kadar da pozitif bir seyir içinde olmadıklarını görecekler.

Bu şekilde yaşanan pumplar her zaman dump ile sona ermiştir. Buna benzer pek çok gelişmeyi bu piyasa daha önce de yaşadı. Yaşanan bu pump olaylarının gerisinde piyasayı iyice bir silkelemek var diye düşünüyoruz. Bu şekilde   perakendeci yatırımcıların balinalar yüzünden nasıl oyundan atıldığına şahit olacaksınız. Bir sonraki döngü de işte böyle başlayacak.

Her ne kadar piyasayı harekete geçiren olumlu gelişmeler olsa da, bu kadar hızlı bir yükselmenin ardından benzer şekilde bir düşüş gelebilir.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0