Home Bitcoin Bitcoin 8300 dolar direncine takıldı

Bitcoin 8300 dolar direncine takıldı

Bitcoin 8300 dolar direncine takıldı

0
“sportsbet”

Bitcoin 8300 dolar direncine takıldı. BTC sabahın erken saatlerinde bir kez daha test ettiği 8300 direncinde bir düzeltme daha yedi. Bu düzeltmeler boğa koşusunun sonunu getirebilir mi?


Bitcoin 8300 dolar direncine takılı kaldı

 

Bitcoin, 2 Nisan da gelen yükseliş dalgasıyla başladığı boğa koşusunda zorlu bir engelle karşı kaşıya. BTC, 14 Mayıs’ta da kırmayı denediği ancak başarılı olamadığı 8300 dolardaki direnci, bugünde kıramadığı ve yediği düzeltmeyle beraber 8000 dolar bandına geri döndü.

Bitcon 8300 dolar direncine

Bitcoin’in yediği her düzeltme insanları endişeye sevk edip, iliklerinde, 2018 yılında başlayan ve 15 ay süren ayı sezonunu hissetmelerini sağlasa da, bizler bu noktada biraz daha soğuk kanlı olma taraftarıyız. Çünkü şimdiye kadar ki hiçbir boğa koşusu dik üçgenin hipotenüsü gibi dümdüz olmamıştır. Bunun en yakın örneği de 2017’de ki boğa koşusudur. Oraya bakacak olursak BTC’nin 3000 dolara varan düzeltmeler yediğini ancak akabinde yoluna devam ettiğini görüyoruz.

Bitcon 8300 dolar direncine

Ayrıca BTC içinde bulunduğumuz boğa koşusunda, 5800 dolardaki dirençte de yaklaşık 1 hafta takılı kalmış (3-10 Mayıs), çoğu bireysel yatırımcıya ellerindeki Bitcoin’leri bozdurtmuş ve sonrasında da yoluna devam etmiştir. Bu bağlamda içinde bulunduğumuz süreci iyi analiz etmek elzemdir. Teknik analiz makalelerimizde zaten, Bitcoin’in 9500’e çıkmadan önce birkaç düzeltme yemesinin daha sağlıklı olacağı konusuna değinmiştik. An itibariyle BTC’den dolara geçmeyi düşünenlerin işlem yapmadan önce, BTC’ye bir kaç gün daha şans vermeleri yararlı olabilir. Sağlıcakla kalın.

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0