Home Altcoin Altcoinler yükselirken Bitcoin düşmeye başladı – İşte son veriler

Altcoinler yükselirken Bitcoin düşmeye başladı – İşte son veriler

Altcoinler yükselirken Bitcoin düşmeye başladı – İşte son veriler

0
“sportsbet”

Altcoinler yükselirken Bitcoin düşüşe geçti. Bitcoin, 8000 doların altında işlem görmeye devam ederken, kripto para piyasasındaki pek çok altcoin yükselişini bugün de sürdürüyor. İşte altcoin sezonuna işaret eden en son veriler!

Altcoinler yükselirken Bitcoin düşüyor!

Bugün (16 Mayıs Perşembe) piyasa sıralaması bakımından ilk 20’de yer alan kripto para birimlerinin çoğu önemli kazanımlar elde ederken, Bitcoin düşmeye devam ediyor.

(bknz: Ripple yükselmeye devam ediyor – XRP 2020’ye kadar 1 doları görebilir mi?)

altcoinler-yukselirken-bitcoin

Altcoinler yükselirken Bitcoin, hala 8000 doların altında işlem görüyor ve şu sıralar Bitcoin (BTC), yeniden 7.900 $ seviyesinin altına düştü.

CoinMarketCap verilerine göre, yazımız yayına hazırlanırken Bitcoin % 1.5 oranında değer kaybederek 7.841 $ ‘dan işlem görüyor. Haftalık grafikte ise BTC’nin % 23 civarında yükseldiği görülüyor.

altcoinler-yukselirken-bitcoin1 haftalık Bitcoin fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Dün Koinmedya olarak altcoin sezonun başlamış olabileceğinden bahsetmiştik. (ilgili haber: Altcoin sezonu başlamış olabilir mi? Ethereum %12, Tezos %20 yükseldi)

Dünden beri gerçekten de Bitcoin değer kaybederken, kripto piyasasındaki bazı altcoinler yükselmeye başladı ve gün içinde % 20’nin üzerinde artış kaydeden kripto paralar oldu. 

Örneğin, yaklaşık 6 aydır yatay işlem hareketlerinden kurtulamayan XRP, iki gün önce başladığı ralli ile yatırımcılarını heyecanlandırdı. (ilgili haber: Ripple yükselmeye devam ediyor – XRP 2020’ye kadar 1 doları görebilir mi?) Fakat XRP’nin bugün yükseliş ivmesini sürdüremediği görülüyor.

(bknz: Altcoin sezonuna Ripple mı liderlik edecek? İlk hedef 0.45 dolar)

Bazı altcoinlerdeki % 35’e varan devasa yükselişler bugün de devam ediyor.

İşte en fazla değer kazanan kripto paralara ait son veriler!

Şu sıralar 26,6 milyar dolar olan piyasa değerine sahip olan Ethereum (ETH) en büyük altcoin olarak konumunu koruyor. Yazımız yayına hazırlanırken XRP ise, 17,4 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile hala ikinci sırada yer alıyor.

CoinMarketCap verileri, ETH’nin son 24 saat içinde % 10’un üzerinde artış kaydettiğini gösteriyor. Yazımız yayına hazırlanırken ETH, 260 dolar civarında işlem görüyor. Haftalık bazda ise Ethereum % 32‘nin üzerinde kazanım elde etti.

7 günlük ETH fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

XRP, son iki gündür en fazla kazanım elde eden altcoinlerden biri iken, bugün yükseliş ivmesini devam ettiremedi. XRP, son 24 saat içinde % 4 civarında değer kaybederek 0,40 dolara kadar düştü. Fakat şu sıralar 0,41 dolardan işlem gören XRP, son bir hafta içinde % 27,7 yükseldi.

(bknz: Ripple fiyatı artarken XRP short işlemleri de artıyor)

altcoinler-yukselirken-bitcoin7 günlük XRP  fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

İlk 20 kripto para birimi arasında, en fazla kayda değer kazanan kripto paralar ise % 33 oranında yükselen NEM (XEM) ve yaklaşık % 15 yükselen Stellar (XLM)’dır.

Son bir haftada kripto para piyasasının toplam değeri de % 23,5 artarak 250 milyar dolara yükseldi.

24 saatlik toplam piyasa değeri grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Ayrıca bknz:

Tom Lee: Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra gerisini kurumsallar halledecek

Analistler düşüş beklerken Bitcoin yükselişe geçti! Hedef 8400 dolar!

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0