Home Kriptopara Haber Yalanlama: eBay kripto para ödemelerini kabul edeceği söylentilerini reddetti

Yalanlama: eBay kripto para ödemelerini kabul edeceği söylentilerini reddetti

Yalanlama: eBay kripto para ödemelerini kabul edeceği söylentilerini reddetti

0
“sportsbet”

eBay kripto para ödemelerini kabul edeceği yönündeki söylentileri reddetti. eBay adına konuşan temsilciler, şirketin CryptoNews’in bildirdiği kripto parayı bir ödeme seçeneği olarak kullanacağı haberini yalanladı.


eBay kripto para ödemelerini kabul edeceği ile ilgili dedikoduları yalanlıyor

eBay’ın kriptoları benimsediğiyle ilgili dedikodular Consensus 2019’daki reklamları nedeniyle başlamıştı.

Consensus 2019’dan sızan reklam afişlerinde “dijital paraların eBay üzerinde ‘olduğu’” ifadesi görülüyor. Bu da pek çoklarının şirketin kısa süre sonra BTC ve diğer kriptoları ödeme metodu olarak kabul edeceği ya da en azından bir kripto ödeme şirketi ile ortaklık sonucu çıkarmalarına neden olmuştu.

Şimdi, çeşitli medya organlarından bilgi istedikten sonra şirket kriptoları dahil etme ya da yakın gelecekte böyle bir planları olduğu ile ilgili söylentileri reddetti. Şirketin bir temsilcisi;

“Kripto para eBay platformunda bir ödeme metodu olarak kabul edilmemektedir. Ayrıca bizim ödeme stratejilerimizin bir parçası da değildir.”

İfadelerini kullandı. Bu konuyla ilgilenenleri de şirketin eBay sitesi resmi politikalar sayfasına yönlendirdi. Burada kripto paraların bir ödeme metodu olarak kabul edilmediği belirtiliyor.

SEC, Bitwise Bitcoin ETF kararını tekrar erteledi

Görünüşe göre Consensus’daki reklamların asıl anlatmak istediği eBay’ın pazarında kripto para ile ilişkili parçaların satışta olduğuydu. Örneğin madencilik ekipmanları…

Bitcoin yatırımcılarının psikolojik motivasyonları, FOMO

Elbette Consensus gibi büyük etkinlikler, tüm şirketlerin hizmetlerini duyurmak için önemli fırsatlar. Ancak 3.taraf sağlayıcılardan eBay’ın madencilik ekipmanları gibi ürünleri satışları, kripto ile kurulabilecek zayıf bir bağlantı. Gerçekten şirket insanların bunu mu anlamalarını bekledi, yoksa yanlış bir mesajla insanların kriptoya ilgilerini sömürmeye mi çalıştı? Bekleyip göreceğiz.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0