Anasayfa Bitcoin Tom Lee: Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra gerisini kurumsallar halledecek
koinmedya_brave

Tom Lee: Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra gerisini kurumsallar halledecek

Tom Lee: Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra gerisini kurumsallar halledecek
0

Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra gerisini kurumsal yatırımcılar halledecek! Bu iddia kripto veri şirketi Fundstrat’ın kurucusu Tom Lee’ye ait. Nisan ayında, Bitcoin’in büyük bir toparlanma sürecine gireceğini tahmin eden ve tahmininde haklı çıkmanın çoskusunu yaşayan ünlü Bitcoin boğası, hızını alamadı ve bu kez her zamankinden daha iyimser açıklamalarda bulundu.

Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra kurumsallar devreye girebilir!

CNBC Futures Now’a konuşan Fundstrat’ın kurucusu ünlü Bitcoin boğası Tom Lee, yeni bir tahminde bulundu. Aynı zamanda kripto piyasasının en büyük boğalarından biri olan Lee, bu kez her zamankinden daha olumlu konuştu. Lee’ye göre, Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra kurumsallar devreye girecek.

(bknz: Analistler düşüş beklerken Bitcoin yükselişe geçti! Hedef 8400 dolar!)

Lee, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları geçeceğini ve bunun da geleneksel finansal kurumların, FOMO kaynaklı yatırım yapmasının sonucunda gerçekleşeceğini söyledi.

” Bitcoin artık 10.000 $ seviyesine yaklaşıyor, bence bundan sonra kurumsal yatırımcılar kripto para piyasasına daha fazla yönelecek. Piyasaya yönelik bu yeni ilgi ve talebin Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıma olasılığı var.”

John McAfee ve Tim Draper dışında, muhtemelen geçen yılın en pozitif BTC fiyat tahminlerini Lee yaptı. Bu yıl da Nisan ayında Lee, Bitcoin’in büyük bir toparlanma sürecine gireceğini tahmin etmişti.

(bknz: Novogratz: Bitcoin tamamdır – Global ödemeler ve web 3.0 savaşları başladı)

Tahminin de haklı çıkmanın sevincini yaşayan Lee, hızını alamadı ve yeni bir tahminde bulundu; Bitcoin 10.000 dolara çıktıktan sonra gerisini kurumsal yatırımcılar halledecek.

Consensus 2019’dan Bakkt ile ilgili olumlu haberler gelebilir!

Lee, Consensus’tan Bakkt‘ın lansmanı ile ilgili bazı olumlu haberler gelebileceğini ve bu gelişmelerle birlikte şu sıralar devam eden Bitcoin boğa koşusunun hız kazanabileceğini söyledi.

Dolandırıcılık odaklı ICO’lardan kripto piyasasının önemli ölçüde temizlendiğinin altını çizen Lee, Çin ile devam eden ticaret savaşından ve borsa volatilitesinden BTC’nin olumlu etkileneceğini iddia etti. Şöyle ki; Lee’ye göre tüm bu olumsuz etkenlere karşın korelasyonsuz bir varlık olarak BTC, potansiyel bir “güvenli liman” görevi görecek.

Bitcoin ayrıca şu sıralar, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde hareket etme gibi bazı önemli pozitif teknik sinyaller de veriyor. Ralli 10.000 $ seviyesine kadar devam ederse, Lee’ye göre Bitcoin’e ve genel olarak kripto piyasasına yönelik talepte artış olacak.

(bknz: Çok uluslu bankanın 2021 yılı Bitcoin fiyat tahmini: 20.000 dolar)

Lee, her ne kadar olumlu tahminlerde bulunsa da kripto topluluğundaki pek çok kişi Lee’nin tahminlerine fazla güvenmiyor gibi, hatta bazıları Lee’nin yükseliş tahminleri konusunda endişeli görünüyor.

Bazıları ise, Lee yükseliş öngördüğünde, BTC’nin tam tersini yaptığını söyleyerek, bu kez de öyle olabileceğini dile getiriyor.

Ayrıca bknz :

Ripple fiyatı artarken XRP short işlemleri de artıyor

Altcoin sezonuna Ripple mı liderlik edecek? İlk hedef 0.45 dolar

Kaynak

 

koinmedya_brave
X