Home Bitcoin Bitcoin Haber Sıcak gelişme: Cryptopia Bitcoin borsası kapanıyor!

Sıcak gelişme: Cryptopia Bitcoin borsası kapanıyor!

Sıcak gelişme: Cryptopia Bitcoin borsası kapanıyor!

0
“sportsbet”

Cryptopia Bitcoin borsası aylardır yaşadığı hacklerle gündeme geliyor. Beklenen son geldi ve Cryptopia Bitcoin borsası kapanıyor. Yeni Zelanda borsasında işlemler askıya alındı ​​ve tasfiye memurları ‘tüm paydaşların yararına varlıkları güvence altına almak’ için görevlendirildi.

Cryptopia Bitcoin borsası kapanıyor

Cryptopia web sitesi Salı günü ‘bakım’ nedeniyle çevrimdışı oldu ve birçok kişi yeni bir hacklenme olayından endişelendi. Şimdi, Cryptopia Twitter hesaplarından tamamen kapanacağını duyurdu. Grant Thornton New Zealand’tan David Ruscoe ve Russell More, Cryptopia Limited’in tasfiye memuru olarak atandılar.

Bir bildiriye göre,  Ocak 2019’da meydana gelen hack’in Cryptopia ‘şirketinin ticareti üzerinde ciddi bir etkisi oldu.’ Ticaret derhal etkisiz hale geldi, yani kullanıcılar işlem yapamaz veya fonlarını borsadan çıkaramaz hale geldiler. Kullanıcıların paralarını alıp alamayacakları henüz belli değil ve soruşturma aylar sürecek.

İlgili:Cryptopia Bitcoin borsasının art arda yaşadığı hack sonrası kaybı açıklandı!

Cryptopia Limited, tasfiye memuru olarak Grant Thornton’u görevlendirdi – https://t.co/A35rq1Jls3

– Cryptopia Borsası (@Cryptopia_NZ) 15 Mayıs 2019

“Cryptopia’nın müşterilerinin bu konuyu en kısa sürede çözüme kavuşturmak istediklerinin farkındayız. Müşteriler ve paydaşların çıkarlarına en uygun çözümü bulmak için yönetim ve hissedarlar da dahil olmak üzere birkaç farklı paydaşla birlikte çalışarak kapsamlı bir araştırma yapacağız”, dedi David Ruscoe. “Karmaşık durumlar göz önüne alındığında, soruşturmanın haftalar yerine aylar süreceğini düşünüyoruz.”

Cryptopia açıklamasında, tasfiye memurlarının, şirketin yükümlülükleri konusunda bağımsız uzman ve ilgili makamlarla da çalıştıklarını söylüyor. Grant Thornton önümüzdeki birkaç gün içinde atamaları hakkında tüm müşteriler ve tedarikçilerle iletişime geçecek.

Müşteriler paralarını ne zaman geri alabilecek?

Ocak ayındaki saldırıda, borsadan yaklaşık 16 milyon $ değerinde kripto para çalındı. Cryptopia aylarca çevrimdışı kaldı ve Nisan ayının ortasında tekrar açıldı.

Bakınız:  Sene başında hacklenen Bitcoin borsası Cryptopia tekrar işleme başladı!

Şimdi şirket, “yönetimin maliyeti düşürme ve işi kâra çevirme çabalarına rağmen, tasfiye memuru atamanın,  müşterilerin, personelin ve diğer paydaşların yararına olduğuna karar verdi” şeklinde açıklama yaptı.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0