Home Ethereum Ethereum ve EOS kritik seviyelere tırmandı – Devamı gelir mi?
koinmedya_brave

Ethereum ve EOS kritik seviyelere tırmandı – Devamı gelir mi?

Ethereum ve EOS kritik seviyelere tırmandı – Devamı gelir mi?
0
fairspin_banner

Ethereum ve EOS kritik seviyelere ulaştı. Peki, devamı gelir mi? İşte, Ethereum (ETH) ve EOS’un 15 Mayıs 2019 tarihli teknik analizleri.


Ethereum ve EOS kritik seviyelere çıktı

Ethereum (ETH) ve EOS son günlerde birkaç testten sonra kritik seviyeleri gördü. Peki, bu yükselişlerin devamı gelir mi? Blokt’tan John Lee Quigley’in teknik analizine göz atalım.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Birkaç denemeden sonra Ethereum, 195 dolarlık kritik seviyenin üzerine çıktı. 195 dolar seviyesi, 2018 yılındaki düşüş döneminde birkaç defa destek seviyesi görevini görmüştü. Şimdi de bu hafta bu seviyenin üzerine çıkmadan önce de 195 dolar direnç noktası olarak işlev görüyordu.

Birkaç defa yapılan denemeler bu direnç seviyesini zayıflatırken, daha az satıcının olması da bu seviyeye tutunmaya imkan sağladı.

Ethereum ve EOS kritik seviyelere Ethereum ve EOS kritik seviyelere tırmandı - Devamı gelir mi?

Ethereum’um fiyatı son günlerde bir boğa eğilimi sergilerken, yüzde 17’lik bir artış kaydedildi. Alıcılar tarafındaki momentum, RSI ve MACD’e de yansırken, her ikisi de artmıştır.

ETH’nin fiyatı geçen hafta 195 doların üzerini görürken, satışlardan gelen baskı sonucu kısa sürede gerilemiş ve bu seviyenin altına düşmüştü. Ancak buna rağmen bu hafta, bu seviyenin üzerini yeniden gördü.

Bundan sonra fiyat artmaya devam ederken, 221 doların üzerini gördü. 221 dolar seviyesi hem eski direnç hem de eski destek seviyeleridir.

Bundan sonra uzun dönemde gözlemlenecek ETH fiyatı 269 dolardır. Bu seviye Ağustos 2018 döneminde kritik destek seviyesi olarak kaydedilmişti.

Benzer haber: Ethereum kritik 200 dolar direncini kırmayı başardı – ETH için sırada ne var?

EOS fiyat analizi

EOS da geçen hafta direnç gördüğü seviyesinin üzerine çıktı. EOS fiyatı geçen hafta 5.89 dolarda dirençle karşılaşmıştı. Bu aynı zamanda haftalık grafikteki eski yüksek seviyelerden biridir.

Ethereum’a benzer bir şekilde, alıcı baskıları sonucu EOS’un haftalık RSI ve MACD işlem değerleri de artıyor.

EOS fiyatı dün 5.89 doların üzerine çıkarak burada kapanış yaptı. Ancak bugün güçlü bir fiyat artışı göremiyoruz.

Ethereum ve EOS kritik seviyelere Ethereum ve EOS kritik seviyelere tırmandı - Devamı gelir mi?

Bu da traderlerin bu kadar yüksek değerlerle rahat olmadıklarının ve yakında geri dönüş olabileceğinin göstergesidir.

Eğer fiyat 5.89 dolar seviyesine geri dönmeye başlarsa, büyük olasılıkla bu fiyat destek seviyesi olarak görülecektir.

Öte yandan hem Ethereum hem de EOS, Bitcoin’in sergilediği fiyat performansını yakalamakta güçlük çekiyor. Ancak buna rağmen Ethereum diğer altcoinlerden çok daha iyi performans gösteriyor.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X