Home Altcoin Bugün gerçekleşen Bitcoin Cash hard forkunda boş blok bug’ı oluştu

Bugün gerçekleşen Bitcoin Cash hard forkunda boş blok bug’ı oluştu

Bugün gerçekleşen Bitcoin Cash hard forkunda boş blok bug’ı oluştu

0
“sportsbet”

Bugün gerçekleşen Bitcoin Cash hard forkunda boş blok bug’ı oluştuğuna dair raporlar geliyor. Öyle görünüyor ki hard fork güncellemesinde bazı işler ters gitti.


Bitcoin Cash Hard Forkunda Boş Blok bug’ı

Bitcoin Cash ağında her 6 ayda bir güncelleme yapılır. Bu güncellemeler yeni gelişmeler ışığında sistemin ihtiyaçlarına ve güvenlik gereksinimlerine binaen yapılıyor. Ancak bugün yapılan güncelleme sonrasında bazı sorunlar oluştu. Bir şeylerin ters gittiği zaten en büyük 20 kripto para büyük karlar elde ederken, BCH’deki yükselişin son derece mütevazi kalmasından da anlaşılabilir.

Coin.Dance sitesinin verilerine göre hard fork sonrası kazılan bloklar yalnızca Coinbase işlemlerini yerine getiriyor. Yani diğer kaynaklardan yapılan işlem emirleri dağ gibi birikirken Coinbase merkezli gele emirler çok kısa sürede gerçekleştiriliyor.

Bitcoin Cash hard forkunda boş blok

Kripto para topluluğunun son derece güçlü olduğu Reddit platformunda bu konu masaya yatırıldı ve baş şüpheli olarak Bitcoin ABC çıktı. Çok sayıda madencinin de kullandığı Bitcoin ABC istemcisi işleme alınan emirlere durdurma emri giriyor. Bu durum BitMex raporuna da yansımış durumda:

Reddit’teki tartışmada bazı kullanıcılar büyük miktarda madencinin bu sorunu engellemek için boş blok kazdıklarını iddia etti. Eğer bu söylenti doğru ise iş çok daha karmaşık ve çözümü sancılı olacak bir sürece girmiş olabilir.

Cornell Universitesi’nden Emin Gün Sirer’e göre ise Bitcoin Cash ağı saldırı altındaymış gibi davranıyor. Çünkü işlemleri yerine getiremiyor. Sirer hatta birilerinin oturup aylarca bu bug’ı yazmak için zaman harcadığını ve tam da güncelleme sırasında açığa çıkacak şekilde ayarladığını iddia ediyor.

Bitcoin Cash hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0