Home Kriptopara Haber Bitcoin milyarderi Mark Cuban, Trump’ı rahat bırakmıyor

Bitcoin milyarderi Mark Cuban, Trump’ı rahat bırakmıyor

Bitcoin milyarderi Mark Cuban, Trump’ı rahat bırakmıyor

0
“sportsbet”

Bitcoin milyarderi Mark Cuban, Trump’ı önümüzdeki seçimlerde rahat bırakmayacak gibi görünüyor. Bitcoin sahibi ve kripto para şirketlerine yatırımları bulunan Cuban, 2020 seçimlerinde başkanlık için aday olur mu?


Bitcoin milyarderi Mark Cuban, Trump’ı koltuğundan eder mi?

ABD’deki 2020 başkanlık seçimlerinde Donald Trump tek milyarder aday olmayabilir. Amerikalılar için başka bir alternatif de görünüyor. Bunlardan biri de milyarder Mark Cuban’dır. Mark Cuban, Dallas Mavericks’in sahibi, üretken girişimci ve temkinli bir Bitcoin iyimseridir.

Cuban, CNBC’de 2020’deki başkanlık seçimlerine katılıp katılmayacağı ile ilgili soruya, “Bakacağız.” diye cevap verdi. Ona göre böyle bir adımı atmak için “mükemmel fırtınayı” beklemek gerekiyor. Donald Trump, şimdiye kadarki ABD başkanları arasında en az reytingi olan başkandır ve öyle görünüyor ki önümüzdeki seçimleri Demokratlar kazanacak.

Bir işadamı olan Cuban da bu seçimler için alternatif bir aday olabilir. Hiçbir partiye de bağlı olmaması onun için ayrıca bir avantaj da oluşturabilir.

Cuban, zaman zaman Bitcoin ve kripto paralar konusuna eleştirel yaklaşıyor. Ancak zaman zaman da iyimser görüşlerini dile getiriyor. Mark Cuban’ın ayrıca bir Bitcoin birikimi olduğu ifade ediliyor. Buna rağmen Cuban, Dust ve Unikrn de dahil, birden çok blockchain şirketine yatırım yapan birisidir.

Donald Trump’ın başkanlığı döneminde kripto paralar alanında hiçbir yasal düzenleme yapılmadı. Çünkü Trump, et ve patates gibi yerel ve bazı dış politikalarla ilgilenmeyi tercih ediyor.

Trump yönetimi henüz Bitcoin ETF’yi onaylamazken, başkanın kendisi de hiçbir açıklamasında kripto paralarla ilgili bir şey söylemedi. Yine de içinde kripto para geçen bir düzenleme imzalarken, bu belge de pek kripto dostu sayılmaz.

Tabii başkanlık seçimini kazanmak için Mark Cuban’a Bitcoin taraftarlarının oyları yermez. Belki de en iyi aday kripto para yatırımcısı Tulsi Gabbard olabilir. Cuban da bununla ilgili şöyle konuştu: “Bu işte başlangıç olabilecek bazı olaylar gerekiyor. Ben şu an bir tahminde bulunmak istemiyorum. Ancak yine de gerçek bir potansiyel var ve bu kişi karizması olan ve her iki tarafa da bağı olacak ama politikacı olmayacak biri olmalıdır. Gerçek şu ki insanlar politikacılara güvenmiyor.”

Trump’ın kazandığı seçimler şunu gösterdi. İnsanlar artık eski politikacılardan bıktı. Bundan dolayı Beyaz Saray için Cuban, Michael Bloomberg ve Starbucks CEO’su Howard Shultz gibi kişilerin isimleri dolaşıyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0