Home Altcoin Bitcoin, Ethereum ve Ripple yükseliş momentumu hala güçlü

Bitcoin, Ethereum ve Ripple yükseliş momentumu hala güçlü

Bitcoin, Ethereum ve Ripple yükseliş momentumu hala güçlü

0
“sportsbet”

Bitcoin, Ethereum ve Ripple yükseliş momentumu hala gücünü koruyor. Kripto para piyasasının %70’ine tekabül eden bu 3 kripto paranın nabzını sizler için tuttuk.


Bitcoin, Ethereum ve Ripple yükseliş momentumu hala güçlü

Bitcoin’in Mayıs ayında beklenmedik bir şekilde ani yükselişi piyasaları derinden sarmıştı. Öyle ki bir çok kripto para projesi Bitcoin karşısında tarihi seviyelerine geriledi. Bu yüzden Bitcoin Aralık 2017’deki boğa koşusundan bu yana en yüksek hakimiyet oranına yükseldi:%62

Bu seviyeden daha ileri gidemezdi çünkü 2017’nin tam performanslı boğa koşusunda bile bu seviyenin biraz üzerine çıkılmıştı, dönüş kaçınılmazdı ve sonunda sermaye Bitcoin’den altcoinlere doğru akmaya başladı. Bunun ilk örneğini dün Ripple’ın %30 artışı ile yaşadık. Ripple bugün de artışını sürdürdü ancak günün kazananı Ethereum oldu: %20

En büyük 3 kripto paranın bu kadar vahşi yükseliş sergilediği haftanın kazananı ise topyekun kripto para camiası oldu. Çünkü Nisan ayındaki yükselişi bile yeterli bulmayan karamsar analistler tamamen pes etti. Böylece boğa piyasası kimsenin itiraz edemeyeceği şekilde onaylandı. Bundan sonrası bahar, bundan sonrası kazanç dönemi. Elbette düzeltmeler geri çekilmeler olacak ancak hakim trend yönü yukarıyı gösterdiği müddetçe sorun yok. İsterse düzeltme 1 ay sürsün. O bir ayda kaybettiğini 1 haftada geri koyduğu müddetçe sorun olmaz. Örn:

Bitcoin

Bitcoin günlük grafiği alçalan direnç hattını kırmayı başardı. Fiyat grafiğinden daha göz alıcı olan ise 13 periyotlu RSI grafiği. Fiyat momentumunu resmeden bu gösterge destek üzerinde yükselmeye devam ediyor. Bu hat korunduğu müddetçe yükseliş momentumu güçlü demektir.

Kötü tarafından bakarsak RSI’ın hala 80 gibi çok yüksek bir değerde olduğunu görürüz. Yani aşırı alım bölgesindeyiz, o bölgeden gelebilecek bir geri çekilme RSI destek hattını kırabilir. Böyle bir durum bizi önce 6900 sonrasında ise 5900 dolara kadar geri çekebilir.

Yukarıdaki saatlik grafik ise yükselen kanal içinde fiyatın 8400 dolara kadar çıkabileceğini belirtiyor. Bu grafik de yükselen destek hattı tarafından güvenceye alınmış durumda.

Ethereum

Günün kahramanlarından olan ETH önce Bollinger Bant üst seviyesini sonrasında ise trend direnç hattını kırmayı başardı. Bu da demek oluyor ki ETH kanal genişliği yani destek ve direnç hatları arasındaki mesafe kadar yükselebilir. Ancak öncesinde geri dönüp kırdığı direnci test edebilir. Yani 220 doları yeniden ziyaret edebilir ancak geri dönüş sonrası ilk hedef 285 dolar olur.

Bitcoin Ethereum ve Ripple yükseliş momentumu

Peki geri çekilme şiddetli olursa ne olur? Ethereum’un 185 dolar altında mum kapatması durumunda hedefin 145 dolar olduğunu belirtelim. Bu ihtimal şu an için son derece küçük.

Bitcoin Ethereum ve Ripple yükseliş momentumu

Ripple

Ripple 2019 yılı suskunluğunu sonunda bozdu. 2 gündür büyük kar bırakan kripto varlığın geleceği tartışılıyor. O kadar uzun zamandır sessizdi ki analistler bunun dead cat bounce yani ölü kedi sıçraması olduğunu bile iddia ettiler. Sürdürülebilir bir yükseliş için Ripple’ın hakim direnç hattını kırması şart.

Bitcoin Ethereum ve Ripple yükseliş momentumu

Bu hattı kırmadan evvel 0.3825 dolardaki destek yeniden test edilebilir. Burayı test ederek aldığı güçle alçalan direnç hattını kırabilirse işte o zaman hedefin 0.58 dolar olduğunu söyleyebiliriz.

Toplu bir analiz için aşağıdaki haberimizi okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz:

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0