Home Altcoin Bitcoin boğa koşusundan yararlanamayan altcoinler: Electroneum, Rchain ve Metahash

Bitcoin boğa koşusundan yararlanamayan altcoinler: Electroneum, Rchain ve Metahash

Bitcoin boğa koşusundan yararlanamayan altcoinler: Electroneum, Rchain ve Metahash

0
“sportsbet”

Bitcoin boğa koşusundan yararlanamayan altcoinler de var. Altcoinlerin bir kısmı için Bitcoin koşusu yükselmek için bir fırsat olarak kullanıldı. Ancak bu fırsattan yararlanamayan altcoinler de var.


Bitcoin boğa koşusundan yararlanamayan altcoinler hangileri?

Bitcoin’in son boğa koşusu birçok kripto para için faydalı olurken, bazı kripto paralar da yatırımcılardan çok az ilgi gördü. Bazıları için beklenmedik bir gelişmeyken, bazıları da bunu hak ediyor. Bunlara örnek olarak “Bitcoin” (B2G) isimli kripto parayı göstere biliriz.

Şimdi ise piyasadaki bu olumlu havaya rağmen göreceli olarak “ölü coinler” denilebilecek kripto paralardan birkaçına göz atalım.

Metahash (MHC)

Metahash ana ağını bu yılın başında piyasaya açtı ve çok yeni kripto paralardan biri sayılıyor. Piyasada çok iyi bilinen bir coin değil, ancak buna rağmen Ian Balina gibi bir ismi tanıtımlarında kullanabiliyor. Balina, çok önemli bir uzman sayılmayabilir ancak buna rağmen kripto paranızı tanıtmak için önemli bir ücret talep ediyor. Bu da Metahash sahiplerinin gerçekten bu işe odaklandığını gösteriyor.

Ancak Metahash da “decentralized”, hızlı ve güvenli olduğunu iddia eden projelerden sadece biri. Bundan dolayı Bitcoin’in fiyat yükselişini takip edememesi de sürpriz olmadı.

İlgili: Bitcoin yükselirken Ripple ve Stellar seyretmeye devam ediyor

Electroneum (ETN)

Kripto projesi Electroneum, Monero’nun “fork” işlemi sonucu ortaya çıkmıştır. 2017 yılının üçüncü çeyreğinde ortaya çıkmış ve göreceli olarak daha az ilgi görmüştü. ICO dönemini Kasım 2017’de tamamlamış ve yaklaşık olarak yatırımcılardan 40 milyon dolar toplamıştı. Monero bir özel kullanım amaçlıyken, Electroneum ekibi kitlesel kullanım amaçlı bir kripto para oluşturmaya odaklanıyor.

İlginç olan şu ki Coinmarketcap.com’un verilerine göre piyasa değeri 40,656,218 dolardır. ICO dönemindeki ile neredeyse aynı. 24 saatlik işlem hacmi de 828,833 doları gösteriyor. Bu da pozitif bir veridir. Electroneum hala çalışıyor görünüyor ancak yine de piyasadaki hareketliliği yakalayamıyor.

İlgili: 2019’un 2. altcoin sezonu geliyor olabilir mi?

RChain (RHOC)

RChain projesi, Ethereum ile rekabet edecek bir proje olmayı ümit ediyordu. Başlangıçta 10 milyon dolar topladı ve ikinci bir satışta da buna 20 milyon daha ekledi. Her iki satış da özel gerçekleşti ve en az yatırım miktarı da 50,000 dolarda tutuldu. ICO’su 30 milyon dolar olsa da şu an piyasa değeri 13 milyon doları gösteriyor.

Son dönemde RHOC ile ilgili olumsuz haberler piyasanın bu coine olan ilgisini azalttı. Ancak yine de topluluğu halen aktif.

Bu göreceli olarak “ölü coinler” diyebileceğimiz kripto paralardan birkaçı. Ancak tabii ki fiyat ve para her şey değildir. Sahipleri bu kripto paraları terk etmediği sürece de ölü sayılmazlar.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0