Home Bitcoin Bitcoin 1 haftada 2000 dolar yükseldi ve biraz geriledi- Consensus beklentisi satıldı mı?

Bitcoin 1 haftada 2000 dolar yükseldi ve biraz geriledi- Consensus beklentisi satıldı mı?

Bitcoin 1 haftada 2000 dolar yükseldi ve biraz geriledi- Consensus beklentisi satıldı mı?

0
“sportsbet”

Bitcoin 1 haftada 2000 dolar yükselerek gerek piyasadakileri gerekse henüz piyasaya dahil olmayanları şaşırtmayı başardı. Bu yükseliş ile Bitcoin, son 6 ayın en yüksek seviyesine kadar çıktı.


Bitcoin 1 haftada 2000 dolar artış yakaladı

Bitcoin fiyatı yükselmeye başlayınca, piyasadaki diğer kripto paralara da ek kaynak geldi ve özellikle BTC‘nin soluklandığı son 48 saatte altcoinlerde parabolik bir yükselişe şahit olduk.

Son 7 gün içerisinde, kripto piyasasının yükselişi kripto kullanıcıları sevince boğdu. Çoğu kripto para çift haneli kazanımlar elde etti.

Bitcoin fiyatı

Son 7 gün içerisinde Bitcoin fiyatı tam 2000 dolar artış yakaladı. 5,876 dolar seviyesinden artışa geçerek 8,078 dolara kadar çıktı. Üstteki grafikten göreceğiniz üzere Bitcoin fiyatı pozitif yörüngede.

Bu artışın şu sıralar New York’ta gerçekleşmekte olan Blockchain Consensus etkinliğinin hemen öncesinde gelmesi bir tesadüf değil. Bu etkinlik sebebiyle piyasada bir beklenti oluştu. Bu beklenti piyasaya %37.47 artış sağlayacak ek paranın girmesine sebep oldu.

Hatta etkinliğin hemen öncesinde eBay’ın etkinliğe sponsor olduğundan dolayı eBay, platformunu kripto paralar ile alışverişlere hazırladığı konuşuldu. Şirketten bugün yapılan açıklamaya göre, eBay’ın henüz böyle bir planı olmadığı duyuruldu. ilgili haber: Yalanlama: eBay kripto para ödemelerini kabul edeceği söylentilerini reddetti

Bu arada, Blockchain Consensus etkinliğinden henüz piyasanın beklentisini karşılayabilecek herhangi bir haber gelmedi. Etkinlik adından da anlaşılacağı üzere Bitcoin’in ardındaki teknoloji olan Blockchain odaklı gerçekleşmekte. Etkinlik, Blockchain teknolojisinin diğer sektörlere etkisi ve dünyayı daha yaşanabilir bir yer kılma açısından bu teknolojiden daha fazla nasıl yararlanabilir sorusuna cevap niteliğinde gerçekleşmekte..

Bu yüzden bu etkinlik kripto piyasasını değil, sektörü etkilediği için piyasayı ateşleyecek haber büyük ihtimalle çıkmayacaktır. Ancak, beklentisi bile piyasayı ne kadar yukarıya taşıdı. Bu yüzden şu aşamada beklenti satılmış görünüyor. Çünkü, uzun zamandır 3-4 bin dolar bandında giden BTC’yi kısa bir zaman içerisinde 8,000 dolar civarı satma imkanı doğdu.

An itibariyle BTC 7,957 dolar seviyesinde. Yazarlığın dışında şahsi olarak da bir trade yapan bir kripto meraklısı olarak bu seviyeden piyasaya dahil olmam. Sizi de FOMO konusunda uyarıyorum. Görüntü düşeceğim diyor. Stop-loss emrinizi aktif etmeniz yararınıza olacaktır.

Ayrıca FOMO konusunda kendinize hakim olmanız için mevcut görüntüye bakarak piyasanın görüntüsünü sizin için derledik. Bakınız: Bitcoin yükseldi geç kaldık diye dert etmeyin – Bu yazıyı okuyun

NOT: Yatırım tavsiyesi değildir.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0