Anasayfa Bitcoin Almanya, Avrupa Blockchain Enstitüsünün kurulmasını istiyor
koinmedya_brave

Almanya, Avrupa Blockchain Enstitüsünün kurulmasını istiyor

Almanya, Avrupa Blockchain Enstitüsünün kurulmasını istiyor
0

Almanya, Avrupa Blockchain Enstitüsünü önümüzdeki yıl Dortmund şehrinde kurmayı planlıyor. Almanya, bu sayede blockchain teknolojisinde ABD gibi ülkeleri yakalamayı planlamaktadır.


Almanya, Avrupa Blockchain Enstitüsü

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) eyaleti, Avrupa Blockchain Enstitüsü kurmayı planladığını duyurdu. NRW Ekonomi Bakanı Andreas Pinkwart, enstitünün kurulması haberini onayladı ve önümüzdeki yıl Dortmund şehrinde kurulacağını ifade etti. NRW Eyaleti Almanya’nın nüfus açısından en kalabalık eyaletidir.

Almanya, kurulacak olan enstitü sayesinde blockchain endüstrisinde geç kalınmışlığın üstesinden gelmeyi ve bu konuda ABD gibi ülkelerin yakalamayı planlamaktadır.

Blockchain Enstitüsü, bu yeni teknoloji hakkında yoğun çalışmalar ve araştırmalar yapmayı planlamaktadır. Blockchain, online para ve fon transferlerinin daha hızlı ve güvenli yapılmasına imkan tanıyacaktır. Ayrıca blockchain teknolojisi işletmeler arasındaki finansal ve mali işlemlerin ve sözleşmelerin sürekli kaydının tutulacağı bir ortam sağlayacaktır.

Almanya’nın eyaletler haricinde merkezi yönetimi de blockchain teknolojisinin yaygınlaşması ve kabullenmesi adına adımlar atmaktadır. Bu konuda Almanya Federal Hükümeti Finans Bakanlığı, blockchain tabanlı menkul kıymetler hakkında bir makale yayınlamıştı. Makalede Almanya’daki blockchain teknolojisine yönelik gelişmelerin Almanya’nın finansal piyasalardaki konumunu kuvvetlendireceği belirtiliyor.

Almanya blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yakın zaman için regülasyon hazırlığı içerisinde olduğu da tahmin ediliyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Ripple’dan sonra Stellar’da mı sıra? XRP ve XLM arasındaki korelasyon

Ripple boğa koşusu XRP’yi 0,50 dolara taşıyabilecek mi ?

Son iki gündür Ethereum ve Ripple, Bitcoin karşısında değer kazanıyor: Kripto piyasalarında ikame etkisi

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

koinmedya_brave
X