Anasayfa Kripto para Haber Hukuki Haber SEC’ten uyarı: IEO düzenleyen borsalar risk alıyor
koinmedya_brave

SEC’ten uyarı: IEO düzenleyen borsalar risk alıyor

SEC’ten uyarı: IEO düzenleyen borsalar risk alıyor
0

SEC’e göre IEO düzenleyen borsalar risk alıyor. Initial Exchange Offerings (IEO’lar)’a olanak tanıyan bazı borsalar Amerikan tahvil yasalarını ihlal ediyor olabilirler. Bunu söyleyen SEC’in üst düzey bir görevlisi.


Pazartesi günü New York’ta düzenlenen Consensus 2019 konferansında konuşan Valerie Szczepanik, SEC’in dijital varlıklar ve yenilikler kıdemli danışmanı. Söylediğine göre ücret karşılığında token satışını kolaylaştıran kripto borsaları, eğer yayıncı ya da alıcılardan her hangi biri Amerika içindeyse tahvil işiyle uğraşanlarla aynı kategoriye girebilecekler.

Joseph Lubin: Ethereum 24 ayda 1000 kat daha hızlı olacak

Amerikan yasalarına göre IEO düzenleyen borsalar risk alıyor olabilir

Bu nedenle onların, brokerlik işiyle uğraşanların, alternatif ticaret sistemlerinin(ATS) ya da ulusal tahvil borsalarının kayıt ve lisans koşullarını incelemeleri gerektiğini söyledi. Eğer bunları yapmazlarsa Szczepanik’e göre başları belaya girebilir.

Uzman görüşü: Bitcoin sert düzeltme yapabilir, dikkatli olun!

“Ücret karşılığında bu tokenleri listelemek isteyen ya da yayıncılarla alıcıları buluşturan platformlar muhtemelen brokerlik işi yapıyorlar.

Eğer kayıtlı değil iseler Amerikan yasalarına göre başlarını belaya sokuyorlar. Eğer bir Amerikan yayıncısı ya da alıcısı varsa Amerikan marketinde işlem yapıyorlar demektir.”

Szczepanik belirli bir borsanın adını vermedi. Ancak Binance, OKEx, Bittrex ve KuCoin IEO’lara olanak tanıyan borsalar ve bu tür işlemlerle borsalarda milyonlarca dolarlık işlem ücreti oluştuğuna inanılıyor.

IEO’lar için en ünlü platform, Ocak ayında BitTorrent tokenlerinin kamuya satışında kullanılan Binance’ın Launchpad’ı. Tron’un sahibi olduğu dosya-paylaşım servisi için bu satışla 7.4$ milyon elde edilmişti.

Boğalar geri döndü – Bitcoin 8 ayda kaybettiğini 40 günde geri aldı!

Szczepanik geçen yıl SEC tarafından incelemeye alınan TokenLot dosyasının bu bağlamda olduğunu da sözlerine ekledi.

“Alıcıları ICO’lara getirmek için asiste eden bir platform vardı. Bu vakada bir fiili uygulama söz konusuydu. Platform bir aracı-tüccar olarak işlev görüyordu ve kayıt kuralları ihlali yaparak dağıtıma katılıyordu.”

koinmedya_brave
Etiketler:
X