Anasayfa Kripto para Haber Samsung kripto cüzdanını ucuz telefonlarına da taşıma kararı aldı
koinmedya_brave

Samsung kripto cüzdanını ucuz telefonlarına da taşıma kararı aldı

Samsung kripto cüzdanını ucuz telefonlarına da taşıma kararı aldı
0

Samsung kripto cüzdanını ucuz telefonlarına da ekleyecek. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S10 ise dijital imzalama ve dapps gibi bir dizi blockchain özelliği ile birlikte piyasada yer alacak.


Samsung kripto cüzdanını ucuz telefonlarına da taşıyacak

Güney Kore elektronik devi Samsung, kripto para ve blockchain özelliklerini, Galaxy ağındaki daha fazla telefona taşıma kararı aldı.

Samsung’dan yapılan açıklamada, dijital cüzdan uygulamalarının artık ucuz telefon modellerinde de yer alacağı bildirildi. Bu telefonların kripto para özellikleri daha fazla yetkiye sahip olacak.

Samsung Electronics’in kablosuz iletişim bölümü ürün stratejisi ekibinin direktörü Chae Won-cheol, söz konusu gelişme ile ilgili şunları söyledi: “Blockchain fonksiyonlarını destekleyen Galaxy modellerinin sayısını yavaş yavaş genişleterek, yeni deneyimlerin önündeki engelleri azaltacağız. Bu hizmeti vereceğimiz hedef ülke Kore’den sonra listede ABD ve Kanada’da yer alacak.”

Samsung Blockchain Cüzdanı, şu an Samsun’un yeni çıkardığı amiral gemisi Galaxy S10’da bulunuyor. S10’da ayrıca dijital imzalama ve merkezi olmayan uygulamalar (dapps) gibi blockchain özellikler de var. Son açıklamaya göre, bu özellikler yakında diğer Galaxy telefonlara da eklenecek.

İlgili: Zeux VeChain ile anlaştı – VET artık Apple Pay ve Samsung Pay’de!

Business Korea’nın haberine göre Samsung şu an SK Telecom ve KT Corporation (eski Korea Telecom) ile de görüşmeler yapıyor. Bu görüşmelerin amacı, blockchain tabanlı kimlik doğrulama araçları ve diğer yenilikler üzerinde birlikte çalışma olarak açıklandı.

Samsung son aylarda blockchain konusunda daha fazla adım atıyor.

Bu gelişmeler ışığında Samsung’un Ethereum tabanlı bir blockchain ağı üzerinde çalışıyor olabileceği ve gelecekte kendi “Samsung Coin” tokenini çıkarabileceği ifade ediliyor.

Teknoloji devi ayrıca kripto para cüzdanı Ledger’e de yaklaşık 3 milyon dolar yatırım yaptı.

Kaynak

koinmedya_brave
X