Home Altcoin Ripple küllerinden doğdu: yüzde 30 artış! – Ya sonrası?

Ripple küllerinden doğdu: yüzde 30 artış! – Ya sonrası?

Ripple küllerinden doğdu: yüzde 30 artış! – Ya sonrası?

0
“sportsbet”

Ripple küllerinden doğdu desek yeridir. Neredeyse 4 aydır herhangi bir atağına şahit olamadığımız XRP bugün %30 oranında yükseldi. Peki ya sonrası?


Ripple Küllerinden Doğdu

Ripple uzun zamandır sessizdi. Sevenlerini küstürecek kadar uzun süren sessizliği sonunda bugün bozuldu. XRP %30’luk yükseliş sergileyerek yükselişin mimarı oldu. XRP’nin ani yükselişini ChainLink ve Ontology takip etti. Böylece Bitcoin hakimiyet oranı %60’ın altına inmiş oldu.

Ripple daha birkaç gün öncesinde 0.30 dolar hattını muhafaza etmeye çalışırken bugün 0.415 dolara kadar yükseldi. Yazı yayına hazırlanırken 0.396 dolar değerinden işlem görüyordu.

Ripple 2019 ilk 4 ayı boyunca hiç de iyi bir performans sergileyemedi. 0.36 dolara yapmış olduğu kısa süreli bir atak denemesi dışında 0.33 doların bile üzerinde çok kalamadı. Artık neredeyse stabil coin havası vermeye başlayan XRP’de işler bugün itibariyle değişti.

2019 yılına girilirken XRP 10.000 satoshi civarından işlem görüyordu. Dün ise 4024 satoshi değerine kadar gerilemişti. 4000 satoshi hattı aynı zamanda XRP için kritik destek hattını oluşturuyor. Yani bu bölgede çift dip yapıp yükselmiş oldu. Günlük XRPBTC grafiğinde çok net görülen bu durum sürdürülebilir yükselişin de anahtarı mahiyetinde.

Grafik bize çift dibi göstermesinin yanı sıra ilginç bir benzerliği de ortaya koyuyor. XRP 2018 Eylül ayında 4000’den kurtulmaya başladığında bugün yaptığı mumun aynısını yapmıştı. Birkaç gün sonra ise 11.000 satoshiye kadar yükselmişti. Ripple kendini tekrar eder mi bilemeyiz.

Gelişmeler

Ripple son günlerde 2 önemli haberin konusu oldu. Bunlardan ilki Almanya’nın en büyük 2. borsası olan Börse Stuttgart Ripple alım satım işlemlerini aktive ettiğini duyurdu. Geniş kitlelere açılma konusunda şüphesiz önemli bir fırsattı.

Bir diğer haber ise okyanusun öte yakasından geldi. Gerekli düzenlemeler yapılmadığı için kripto para alım satım konusunda bazı imkanlardan mahrum kalan New Yorklu’lar Coinbase üzerinden işlem yapma fırsatı elde ettiler.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez. Aşırı volatil günlerden geçiyoruz, lütfen alımlarınızı Stop’lu yapın.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0