Anasayfa Altcoin Joseph Lubin: Ethereum 24 ayda 1000 kat daha hızlı olacak
koinmedya_brave

Joseph Lubin: Ethereum 24 ayda 1000 kat daha hızlı olacak

Joseph Lubin: Ethereum 24 ayda 1000 kat daha hızlı olacak
0

Ethereum 24 ayda 1000 kat daha hızlı olabilir mi? Ethereum kurucularından Joseph Lubin’in iddiasına göre Ethereum blockchaini 18-24 ay içinde 1,000 kat daha fazla ölçeklendirilebilir olacak. Lubin bu sözleri 11 Mayıs’ta yaptığı bir söyleşide sarfetti.


Serenity ile Ethereum 24 ayda 1000 kat daha hızlı olacak

Lubin ekosistemde bu tür ciddi bir ölçeklendirme artışının Serenity olarak da adlandırılan Ethereum 2.0 ile sağlanacağını söyledi. Ayrıca bu gelişmenin 4 faza bölündüğünü ve 8 grubun yeni zincir için müşterileri hazırladığını da sözlerine ekledi.

Boğalar geri döndü – Bitcoin 8 ayda kaybettiğini 40 günde geri aldı!

“Bir kaç ay içinde tam işlevsel bir testnete sahip olacağız ve muhtemelen bu yılın sonuna kadar tam işlevsel faz 0 Ethereum 2.0’a sahip olacağız.”

Lubin açıklamasında yeni zincirin eskisiyle bağlantı kurabileceği çok sayıda yolun olduğunu, Ether tokenlerin eskisinden yeniye doğru hareket edebileceğini ve bunun “iki yönlü bir mekanizma” olduğunu söyledi.

Lubin ayrıca Proof of Stake (PoS) ile ilgili endişelere de değinerek ekibin uygulama için çalışmaya başlamadan önce kullanılabilirliğinden emin olmak amacıyla detaylı araştırma yaptığını söyledi. Zincire eklenen yeni özelliklerin daha fazla kullanım alanı açacağını söyleyerek örnek olarak mahrem işlemleri verdi.

Ethereum’u bir daha asla 200 doların altında göremeyebiliriz

Geçen hafta başında kripto analiz firması Messari CEO’su Ethereum 2.0 geçişinin 2021’e kadar gerçekleşeceğini öngörmüştü.

Yine geçen hafta sharding geliştirme firması Prysmatic Labs kurucularından Preston Van Loon da Ethereum 2.0 testnet blockchaini işaret fişeğinin çakıldığını duyurmuştu.

koinmedya_brave
X