Anasayfa Kripto para Haber Hester Peirce Konsensus 2019’da konuştu: Bitcoin ETF geçen sene onaylanmalıydı
koinmedya_brave

Hester Peirce Konsensus 2019’da konuştu: Bitcoin ETF geçen sene onaylanmalıydı

Hester Peirce Konsensus 2019’da konuştu: Bitcoin ETF geçen sene onaylanmalıydı
0

Hester Peirce Konsensus 2019’da, Bitcoin ETF geçen sene onaylanması gerekiyordu dedi. Peirce, şu anki görüntüden memnun olmasa da gelecek ile ilgili ümidini koruyor.


Hester Pierce: Bitcoin ETF geçen sene onaylanmalıydı

ABD’nin kripto paralar ile ilgili henüz anlamlı bir düzenleme ortaya koyamaması tartışma ana gündemlerinden biriydi. Bu konuda ABD çoğu ülkenin arkasında kaldı.

Blockchain teknolojisiyle nasıl başa çıkacakları konusu ABDli regülatörleri zorladı. AB, Japonya, Kore hatta Çin’in bile bu konuda ilerleme kaydettiği konusunda çoğu ABDli regülatörler endişeleniyor.

-Hester Pierce: Yapabileceğiniz tek şey, teknolojinizi bize göstermek.  Gelin konuşalım. Kısa zamanda size cevap vereceğiz. Sizin bu konularla ilgilenmenizden memnunluk duyuyoruz.
Birleşik Devletler’de bu konuda oldukça heyecan olduğu gibi bir o kadar da girişim var. Beni üzen şey, yeniliklerin öncüsü olagelen ülkemizde bu girişimler şu an kayıt dışında yürütülüyor.
SEC yetkilisinin mesajlarının geniş bölümünü, kripto dünyasının sorumluluk alması ve uygulanabilir düzenlemeler ile ilgili kendileriyle görüşme yapması kapladı.
SEC kapıları kapatmıyor. Ancak uzun zamandır ne tahvil konusunu tam açıklığa bağlayabildi ne de düzenlemeleri çıkarabildi. Bu konuda tüm kripto eko sistemini mağdur ettiği gibi özellikle ABDli merkezli kripto projelerin ülkeden  ayrılmasına sebep oluyor.
Kripto eko sistemi kurtlar sofrası gibi, bu ortamda eğer güçlü bir düzenleyici olmazsa sıradan tacirler ve yatırımcılar art niyetli kişilere yem olur. Bunun son örneğini Tether krizinde gördük. ABD, kripto eko-sistemi için olmazsa olmazı!
koinmedya_brave
X