Home Ethereum Ethereum Bitcoin karşısında kritik destek hattında – Yükseliş için herşey hazır

Ethereum Bitcoin karşısında kritik destek hattında – Yükseliş için herşey hazır

Ethereum Bitcoin karşısında kritik destek hattında – Yükseliş için herşey hazır

0
“sportsbet”

Ethereum Bitcoin karşısında kritik destek hattında ve bu bölgeden başlayacak bir yükseliş ETH’ye ani sıçrama yaptırabilir.


Ethereum Bitcoin karşısında kritik destek hattında

Bir süredir Ethereum’un alım için ideal noktada olduğuna dair analizler yapılıyor. ABD doları karşısında 200 dolar direncini kırdı ve o bölgeyi destek yaptı. Bu durumu dünkü analizimizde belirtmiştik:

Ancak bu yükseliş doğrudan doğruya Bitcoin’in USD karşısındaki yükselişi ile alakalı. Yani Ethereum henüz Bitcoin karşısında atağa kalkabilmiş değil. Şartlar Ethereum’a daha fazla tarafsız kalma şansı vermeyecek. Çünkü kritik destek noktasına kadar alçalmış durumda.

Ethereum Bitcoin karşısında kritik destek hattında

Yukarıdaki grafik Ethereum’un Bitcoin karşısındaki performansını simgeliyor. Grafikten de görülebileceği üzere ETH tarihi destek hattında. Yani çift dip formasyonu yapmaya çok uygun. Ripple’ın tarihi destek hattı 4000 satoshideydi ve dün 4024 satoshiye kadar düştü. Bugün o bölgeden ani yükselerek 5300 satoshiye kadar yükseldi. Yani çift dip formasyonu XRP’de sorunsuz çalıştı. Şimdi aynı performansı Ethereum’dan bekliyoruz.

Ethereum geçtiğimiz Aralık ayında dip yapmıştı. Devamında yükselerek 2019 yılına 0.04 BTC seviyesinden girdi. Sonrasında düşüş trendinde giren ETH Şubat ayında toparlamaya çalışsa da yavaş yavaş tüm mevzilerini kaybetti.

100 günlük hareketli ortalama eğrisinin kırılması ile birlikte ETH/BTC paritesi daha sert düşüşler gösterdi. Şimdilerde 0.025 BTC değerinden işlem gören ETH artık dibi bulmuş gibi görünüyor. Bu yüzden artık ETH’nin bu hat üzerinde tutunacağını, hatta sıralamada rakibi olan XRP gibi ani yükselişlere imza atacağını düşünüyoruz.

Son Söz

Bitcoin için zirve değerin görüldüğü zaman dilimi Aralık 2017‘ydi. Altcoinlerin en yüksek değere yükseldiği zaman aralığı ise Ocak 2018 oldu. Aralık 2017’de Bitcoin hakimiyet oranı %60’ın üstüne çıkmıştı. O günden bugüne kadar bu değer bir daha görülmedi, taki 3 gün öncesine kadar. Dün Bitcoin 8000 doların üzerine çıktığında bu oran %61.60’a kadar yükseldi. Yani Bitcoin fiyat hareketi parametreleri 2017 Aralık dönemine ait izler taşıyor. Keza RSI verileri de benzer oranda yükseldi.

Aralık 2017 sonrasında sermayenin altcoinlere akıp onları beslemesi gibi bu yüksek Bitcoin hakimiyeti sonrası sermaye altcoinlere akın edecektir. Önümüzdeki zaman diliminde altcoinlerde ani yükseliş beklentisi hakim. Mayıs ikinci yarısı ve özellikle Haziran ayı altcoinler açısından sevindirici gelişmelere sahne olabilir.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0