Home Bitcoin Bitcoin durdurulamıyor 1 günde 1200 dolar arttı! Devam edecek mi?

Bitcoin durdurulamıyor 1 günde 1200 dolar arttı! Devam edecek mi?

Bitcoin durdurulamıyor 1 günde 1200 dolar arttı! Devam edecek mi?

0
“sportsbet”

 

Bitcoin durdurulamıyor 1 günde 1200 dolar artmış durumda. Bu gün 14 Mayıs ve BTC gün içinde 8000 dolar seviyesini aştı. Yeni bir 2019 zirvesi gösteren BTC durdurulamıyor.  Bitcoini bu seviyeye yükselten neden ne olabilir?


Bitcoin durdurulamıyor 1 günde 1200 dolar !

Bitcoin’in bugün yaşadığı rallinin başlıca nedeni 31 milyar dolar işlem hacmi olarak gösteriliyor. Daha dün 7,000 dolar civarında seyreden fiyat bugün ani bir fırlayışla 8,000 doları geçti. Boğalar  son hızla  ilerliyor diyebilir miyiz?

Yazımızın hazırlandığı an itibariyle BTC son 24 saat içinde % 14,53 oranında artmış durumda ve işlem fiyatı 8,084 dolarda. Piyasa hacmi ise 141 milyar dolara çıktı. Daha da fazlası Bitcoin günlük işlem hacmi muazzam bir rakama çıktı 31 milyar dolar ve bu rakam çok önemli bir sıçramanın da işareti.

BTC’nin bu performansını önceden tahmin eden analistler oldu. BTC’nin çoktan aşırı satış bölgesine girdiğini söyleyen bazı teknik analistlerin söylediği ile uyumlu bir görüntü veriyor BTC

2019 yılının başından bu yana Bitcoin en iyi perfomans sergileyen kripto para oldu. Nisan ayının başından bu yana yatırımcıların kârı % 100’e ulaşmış durumda

Bu arada analistler Bitcoin grafiklerinde parabolik bir tablo keşfettiler. Benzer bir tablo 2015 ayı piyasasının sonunda da ortaya çıkmıştı.

Görünen o ki tarih tekerrür ediyor ve bu tablonun ardından inanılmaz fiyat artışları gelebilir gibi gözüküyor.

Bir sonraki hedef 10.000 dolar!

Analistlere göre eğer bu son ralli devam ederse, Bitcoin 10.000 dolar seviyesine ulaşabilir. yalnız bazı uzmanların büyük bir geri çekilme öngörüsü olduğunu ve bunun olasılık dahilinde olduğunu da unutmayalım.

Bknz: Bitcoin sert düzeltme yapabilir!

Analist Josh Rager’a göre FOMO-kaçırma korkusu  Bitcoin rallisinde çok büyük bir rol oynayacak.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1127983892303106049

Bir başkası, The Crytpo Monk ise 6,000 dolar seviyesine dikkat çekiyor. Eğer BTC biraz dinlenmek isterse, duracağı seviye 6.400 dolar olacak diyor. Alım için en iyi seviyenin 5.500 ile 5.700 dolar seviyesi de olduğunu söylüyor ama tabii eğer BTC o seviyelere tekrar inerse. Ayrıca tüm gözlerin 6.8 bin dolar destek seviyesinde olduğunu ve bunun bir konsolide ve alt coinlere yer açmak için bir fırsat olabileceğini de belirtiyor.

Kurumsal Yatırımcıların ilgisi yükselişte

Bitcoin’in ve tüm kripto piyasasının yaşadığı bu son rallide varlık yönetimi ile ilgili kurumların etkisi de oldukça fazla oldu.  Dijital para Grubu Grayscale 14 Mayıs 20189 itibariyle 1.7 milyar dolar değerinde dijital varlığa sahip duruma geldi.

Fidelity gibi geleneksel finans devi  de gelecek haftalarda büyük bir patlama yaptıracak yatırımlar planlıyor. Fidelity sözcüsü firmanın, sadece kurumsallara yönelik  Bitcoin ticareti hizmetlerine başlayacağını duyurdu. Bu hizmetin başlamasının ardından devasa bir likidite akımı tüm piyasanın beklediği bir gelişme..

ICE’nin Bakkt’ı,Nasdaq ve diğer büyük oyuncular şimdiden kripto hizmeti ve ürünlerini piyasaya sunmak için sıraya girdiler bile.

Perakendeci devler kripto para kabul etmeye başladılar

Amazon’un sahibi olduğu Whole Foods Market, Nordstrom, Basking Robbins, Barnes & Noble, Regal Cinemas perakendeci devler de ödemelerde Bitcoin ve diğer coinleri  kabul etmeye başladılar.

Bunun gerçekleşmesi ise Gemini kipto borsası ve ödemeler kuruluşu Flexa ortaklığı ile gerçekleşecek. Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss şu şekilde bir açıklama yaptı konu ile ilgili:

” Flexa’ya güvenilir bir koruma ve altyapı sağlayarak, birlikte ödeme deneyimlerini kökünden geliştirmeyi umuyoruz ve şu anda kredi kartları ve borç yüzünden zor durumda olan tüccarlara yeni ve daha avantajlı, kullanışlı çözümler sunacağız.Bu yeni sistemden çok fayda sağlayacaklar. Ödemeler mobil bir uygulama olan SPEDN kullanarak gerçekleşecek. Gemini SPEDN’ de bulunan tüm kriptoların korumasını sağlarken tokenlerin güvenliğinden de sorumlu olacak. SPEDN uygulaması hali hazırda IOS da bulunuyor.  Flexa network ile güçlendirilmiş ve ethereum tabanlı bir ödemeler ağı.

 

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0