Anasayfa Altcoin Mayıs ayı Cardano teknik analizi – ADA geri dönüyor
koinmedya_brave

Mayıs ayı Cardano teknik analizi – ADA geri dönüyor

Mayıs ayı Cardano teknik analizi – ADA geri dönüyor
0

Mayıs ayı Cardano teknik analizi neyi gösteriyor? Cardano (ADA) 0.09 dolarlık bir zirve görse de yeniden 0.06 dolara indi. ADA bu sefer eski adımlarını izlemeye başladı.


Mayıs ayı Cardano teknik analizi ne gösteriyor?

Cardano (ADA), yakın zamanda 0.09 dolarla yeni bir yüksek değeri gördükten sonra yine kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü 0.09’dan sonra yeniden 0.06 dolar seviyesine geriledi ve artık büyümüyor gibi görünüyor. Peki, ADA için bir umut var mı?

TradingView kullanıcıları bunun üzerine ADA ile ilgili fiyat tahminlerinde bulundu. ADA/USD fiyat tahminlerine göz atalım.

ADA’nın teknik indikatörlerine bakalım. Günlük bazda 100 EMA destek noktası görevi görüyor. AMX indikatörü de aynı yönde bir eğilime işaret ediyor. RSI ise mevcut yörünge ve momentum ile daha fazla inebileceğini gösteriyor.

deSultanTM isimli kullanıcı ise Cardano ile ilgili şu verileri ve gözlemleri paylaşıyor.

Geri Dönme Alanı: 0,06195 dolar (başarısız), 0,05820 dolar,
Talep seviyesi 0,05162- 0,04878 dolar,
Büyük Destek: 0.04406 dolar, 0.04090 dolar, 0.03775 dolar

Mayıs ayı Cardano teknik analizi
deSultanTM’nin grafiği

Büyük destek seviyesine ulaşamayacağı ümit ediliyor. Zaten bu seviyeyi görmesi Cardano için bile ciddi bir başarısızlık olurdu.

Öte yandan “yukipa”nın paylaştığı fiyat grafiğinde ADA’nın piyasa destek yapısı üzerinden günlük şemada bir boğa çekici (bullish hammer) oluşturduğunu görüyoruz. Bu çekiç mumu şu anlama geliyor. Boğalar ayıları dışarı çıkarmayı başardı ve fiyat yükseliyor. Bu da iyi bir işarettir.

Mayıs ayı Cardano teknik analizi Mayıs ayı Cardano teknik analizi - ADA geri dönüyor
“yukipa”nın grafiği

ADA/USD piyasası ile ilgili konuşursak, Cardano için şu dönem kesinlikle iyi bir dönem değil. Daha fazla dip görmesi ve destek seviyelerini test etmesi bekleniyor. Muhteşem günleri olan 0.09 dolar seviyelerine yakın bir zamanda dönmesi için beklenmiyor.

Cardano hakkında daha fazlası için tıklayın.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Kaynak

koinmedya_brave
X