Home Altcoin Litecoin teknik analiz: LTC 100 dolara göz kırpıyor

Litecoin teknik analiz: LTC 100 dolara göz kırpıyor

Litecoin teknik analiz: LTC 100 dolara göz kırpıyor

0
“sportsbet”

Litecoin (LTC) teknik analizine göre LTC 100 dolara göz kırpıyor. LTC, Nisan ayında göstermiş olduğu performansla 100 dolarlık direnç seviyesine yaklaşmıştı ancak bu direnci kırmada başarılı olamadı. Mayıs ayında başarılı olabilir.


LTC 100 dolara göz kırpıyor

2019 yılının en çok kazandıran kripto paralardan birisi de Litecoin (LTC). Litecoin yazının kaleme alındığı saatlerde CoinMarketCap verilerine göre 90 dolardan işlem görmektedir. LTC’nin toplam piyasa değeri ise 5,57 milyar dolar ve sıralamada Bitcoin Cash’in ardından 5’inci büyük kripto para.

Litecoin, kripto kışı döneminde, 14 Aralık 2018 tarihinde, 23 dolara düşerek en düşük seviyeye ulaşmıştı. Aralık 2018’den Nisan 2019 tarihine kadar düzenli bir fiyat artışı yaşayan LTC, bu tarihte ise 98 dolara çıkarak zirve yapmıştı. Ardından düzeltme yaşayarak 68 dolar bandına gerilemişti. Dün 94 doların üstüne çıkarak yeni bir rekor kıran LTC, bugün 90 dolarlık direnç seviyesinin üstünde tutunmaya çalışıyor.

Aşağıdaki grafikte Litecoin’in günlük ortalama fiyat değişimini görüyoruz. LTC, 50 ve 100 günlük hareketli ortalama (MA) seviyesinin üstünde artış trendi gösteriyor. MACD, veriler ise pozitif eğilimli. Ancak RSI değerleri 70 sınırının üstünde. Yani aşırı alım bölgesinde. Bu durumda kısa süreliğine bir trend değişimi yaşanabilir. Fakat mevcut piyasa koşulları devam ederse Litecoin 100 dolarlık direnç seviyesini Mayıs ayında test edebilir.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Yeni fiyatlarla Bitcoin madenciliği kârlı hale geldi mi?

ABD’li üst düzey güvenlik bürokratından kripto para borsası yöneticileri uyarı!

Bitcoin kendini besleyen döngüye girdi: Kazan-kazan ilişki

Kaynak

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0