Home Bitcoin Bitcoin rallisi güç kaybediyor: Hedef 6000 dolar mı?

Bitcoin rallisi güç kaybediyor: Hedef 6000 dolar mı?

Bitcoin rallisi güç kaybediyor: Hedef 6000 dolar mı?

0
“sportsbet”

Bitcoin rallisi güç kaybetmeye başladı. Birkaç gündür devam eden yükselişler bugün yerini düşüşlere bıraktı. Bazı analistler Bitcoin için büyük bir geri çekilme öngörürken, bazıları ise yarıda kalan rallinin devam edeceğini öngörüyor. Analistlere göre Bitcoin için hedef kaç dolar?

Bitcoin rallisi güç kaybetmeye başladı

Bitcoin son bir kaç gün içinde, parabolik bir hareketle 7500 $ ‘a kadar tırmanarak piyasada büyük bir çoşku yarattı. (ilgili haber: Peter Brandt: Bitcoin 3. parabolik yükselişine başlamak üzere)

(bknz: Bitcoin 2019’da yüzde 88, son dipten bu yana ise yüzde 100 kazandırdı!)

Fakat şu sıralar, Bitcoin’de ve piyasada genel olarak düzeltme hareketleri görülüyor. BTC son 24 saatte yaklaşık % 5 düşerek 7000 $’a geriledi. Bitcoin rallisi güç kaybetmeye başladı ve traderlar kısa vadede daha büyük bir düşüş öngörüyor.

bitcoin-rallisi-guc-kaybediyorBTC / USD Grafiği / Kaynak: Tradingview

Popüler bir Tradingview traderı olan botje11‘e göre, şu an dikkat edilmesi gereken iki önemli seviye var: 7000 $ ve bundan daha da önemlisi 6700 $ seviyesi.

“7000 dolar seviyesi şimdilik önemli bir seviye, ancak en kritik seviye 6700 dolar civarında. Benim düşüncem bu seviyenin korunacağı yönünde. ”

Bitcoin şu sıralar 7000 $ civarında işlem görüyor ancak trader, ‘henüz düşüşlerin bitmediğini’ iddia ediyor. Bu arada altcoinlerin çoğu yeniden düşüş trendine geçti ve neredeyse dün ralliye başladıkları seviyelere geri döndüler.

Bu düşüşler genel olarak kötüye işaret, genel olarak piyasada pozitif duyarlılığın sürdürülemediğini ve bu durum değişene kadar, ayı piyasasının tam olarak sona erdiğinden bahsedilemeyeceğini gösteriyor.

BTC / USD Grafiği / Kaynak:Tradingview

Bitcoin yarıda bıraktığı ralliye devam edecek ve daha da yükselecek!

Twitter’da popüler bir trader olan Crypto Dog ise aksine, Bitcoin’de ve altcoinlerde önümüzdeki haftalarda büyük bir yükseliş dalgası bekliyor ve altcoinlerin, Bitcoin’in hareketlerini takip edeceğini düşünüyor:

“Bu hafta altcoinlerin pump yapması için bir milyon sebep var. Yapmazlarsa inanılmaz şaşırırım.”

https://twitter.com/TheCryptoDog/status/1127806622502232064

MagicPoopCannon olarak tanınan bir başka popüler Tradingview tarderı, ‘Bitcoin’in 6000 $ seviyesine geri çekileceğini düşünüyor. Ancak, en kritik geri çekilme seviyelerinin 6000 dolar seviyesinin altında olduğunu düşünüyor.

BTC/USD Grafiği/ Kaynak: Tradingview

Analist bu düşüncesini şöyle ifade ediyor:

“Bitcoin’in bu kritik geri çekilme seviyelerini test etmek için 6000’in altına geri çekilme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Şimdilik Bitcoin 7000 $ ‘ın üzerinde kalmaya devam ediyor ancak önümüzdeki günlerde daha büyük düşüşler gelecek ve bu düşüşler muhtemelen bir düzeltmenin başlangıcı olacak. ‘

(Not: Yazının yayınlandığı sırada Bitcoin’deki düşüşün azaldığı görülüyor. % 0,27 oranında değer kaybeden Bitcoin 7189 dolardan işlem görüyor. Hatta öğleden önce düşüş trendine giren altcoinlerde belirgin ölçüde yükselişler görülüyor. )

bknz: Novogratz: Bitcoin tamamdır – Global ödemeler ve web 3.0 savaşları başladı

Çok uluslu bankanın 2021 yılı Bitcoin fiyat tahmini: 20.000 dolar

Kaynak:chepicap

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0