Home Bitcoin Analistler düşüş beklerken Bitcoin yükselişe geçti! Hedef 8400 dolar!

Analistler düşüş beklerken Bitcoin yükselişe geçti! Hedef 8400 dolar!

Analistler düşüş beklerken Bitcoin yükselişe geçti! Hedef 8400 dolar!

0
“sportsbet”

Bitcoin yükselişe geçti, hedef 8400 dolar! Bitcoin, geçtiğimiz hafta sonu boyunca % 20 oranında kazanım elde ederek herkesi şaşırtmıştı. Gün içinde kısa süreli görülen düşüşlerin ardından bazı analistler Bitcoin’in 7000 doların altına düşeceğini öngörürken, Bitcoin yine şaşırttı ve 7900 dolara kadar yükseldi. Yükseliş devam eder mi?

Neden bugün Bitcoin yükselişe geçti?

Gün içinde % 5 civarında değer kaybeden BTC, 7000 dolara düşmüştü ve bazı traderlar Bitcoin’in daha da düşeceği yönünde tahminler yapmıştı. (ilgili haber: Bitcoin rallisi güç kaybediyor: Hedef 6000 dolar mı?)

Ancak birkaç saat içinde yeniden Bitcoin yükselişe geçti ve daha önce kıramadığı 7500 $ seviyesindeki direnci bu kez hızlı bir şekilde kırdı. Kripto para piyasasının toplam değeri, şu sıralar 230 milyar dolar civarında.

(bknz: Bitcoin 2019’da yüzde 88, son dipten bu yana ise yüzde 100 kazandırdı!)

Şu sıralar Bitcoin, 7800 $’ın üzerinde işlem görüyor. Birçok trader bu kez fiyat hareketinin ardından yükselişin daha da artacağı yönünde tahminlerde bulunmaya başladı.

bknz: Novogratz: Bitcoin tamamdır – Global ödemeler ve web 3.0 savaşları başladı

Daha kısa bir zaman dilimine baktığımızda, BTC fiyatının % 12 civarında kazanım elde ettiğini ve ayrıca bir günden fazla bir süre boyunca 70 RSI çizgisinin üzerinde işlem görerek alım baskısı oluştuğu görülüyor.

Analistler 200 günlük EMA’nın, 6500 dolar seviyesindeki günlük destek hattına doğru geri çekilmesini beklerken, Bitcoin bir kez daha yanılttı ve 7500 dolar seviyesindeki güçlü direnci kolaylıkla kırarak, kısa sürede 7800 doların üzerine çıktı. Şu aşamada Bitcoin için hedefin 8400 dolar olması bekleniyor.

bknz: Çok uluslu bankanın 2021 yılı Bitcoin fiyat tahmini: 20.000 dolar

Peki Bitcoin bugün neden ani bir çıkış yaptı?

Bitcoin, bugün bazı olumlu haberlerin etkisiyle, dün yarıda bıraktığı ralliye daha da güçlü bir şekilde devam etmeye başladı. Bu haberlerin en önemlisi ve en etkilisinin Bitcoin vadeli işlemler borsası Bakkt’ın Haziran ayında açılacağının açıklanması olduğu düşünülüyor. Çünkü haber gündeme düşer düşmez Bitcoin yükselişe geçti.

Bitcoin yazımız yayına hazırlanırken Coinmarketcap verilerine göre % 12,83 oranında değer kazanarak 7817 dolardan işlem görüyor.

bitcoin-yukselise-gecti-

Bakkt haberinin yanı sıra bugün birkaç önemli gelişme daha duyuldu. Microsoft’un Bitcoin blockchain’i üzerinde çalışmalar yürüteceğini duyurması ve Çarşamba günü başlaması beklenen 2019 Consensus etkinliğinin de fiyatın yükselmesi üzerinde etkili olduğu tahmin ediliyor.

Kripto para piyasasında sadece yükselen Bitcoin mi? Tabiki hayır! Birkaç kripto parada görülen çok küçük düşüşler dışında tüm piyasa yeşile boyanmış durumda ve pek çok kripto para % 10’un üzerinde değer kazanıyor.

Kaynak: chepicap

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0