Home Altcoin ABD’li üst düzey güvenlik bürokratından kripto para borsası yöneticilerine uyarı!

ABD’li üst düzey güvenlik bürokratından kripto para borsası yöneticilerine uyarı!

ABD’li üst düzey güvenlik bürokratından kripto para borsası yöneticilerine uyarı!

0
“sportsbet”

New York’ta düzenlenen konferansta ABD’li üst düzey güvenlik bürokratından kripto para yöneticilerine uyarılar geldi. Kripto paraların terörün finansmanında kullanılabileceği vurgulandı.


ABD’li güvenlik bürokratından kripto para uyarısı!

ABD Hazine Bakanlığının Terör ve Mali İstihbarattan sorumlu sekreteri Sigal Mandelker, New York’ta düzenlenen CoinDesk Konsorsiyum’un  yıllık konferansında önemli açılamalarda bulundu. Mandelker’e göre 600 dolara mal olacak bir bomba ile düzinelerce insanı öldürebilir ve bunun finansmanını da kripto paralar üzerinden gerçekleştirebilir.

Konferansta Mandelker’in ifadeleri bir uyarı şeklinde algılandı. Sekreter, endüstrinin ileri gelenlerini kara para aklama ve terörün finansmanı konusunda regülasyonlara uymaları için uyarılarda bulundu. Mandelker:

“Buradaki hiç kimse, yenilikçi ürünlerin terörün ve silahlarının yayılması yönünde kötüye kullanılıyor olmasını görmek istemez.”

Hazine Bakanlığının 2013 yılından beri 47,000’den fazla Bitcoin ve kripto para içerikli şüpheli faaliyetler raporu aldığı belirtildi.

Mandelker, bazı terör örgütlerinin Bitcoin üzerinden bağış kabul ettikleri vurguladı. Ayrıca son iki yıl içerisinde 1,5 milyar doların üzerinde sanal para ve Bitcoin’in hacker’lar tarafından illegal biçimde ele geçirildiği söylendi.

Mandelker, cihaz tanımlayıcı ve IP tespit eden araçlar sayesinde kripto para piyasalarında illegal aktörlerin ve elektronik cüzdanların takip edilebildiğini belirtti. Bu sayede 2017 yılında Yunanistan’da yakalanan Alexander Vinnik isimli hacker’ı örnek verdi.

Mandelker son olarak İran, Venezuela ve Rusya gibi ülkelerin ABD yaptırımlarını delmek için kripto paraları kullandıklarını iddia etti.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Bitcoin’de düzeltme iki sebepten dolayı yaşanabilir

Bitcoin çıldırdı, 7300 doların da üstüne çıktı.

Yeni fiyatlarla Bitcoin madenciliği kârlı hale geldi mi?

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0