Home Altcoin Rallinin ardından Bitcoin Ethereum ve Ripple fiyat tahmini! Gidişat ne tarafa?

Rallinin ardından Bitcoin Ethereum ve Ripple fiyat tahmini! Gidişat ne tarafa?

Rallinin ardından Bitcoin Ethereum ve Ripple fiyat tahmini! Gidişat ne tarafa?

0
“sportsbet”

Rallinin ardından Bitcoin Ethereum ve Ripple acaba hangi yöne devam edecek? Haftasonu piyasaya daha fazla paranın girmesi, kripto paralarda aniden fiyat yükselişlerine neden oldu. Bitcoin neredeyse 1000 dolarlık artış kaydetti . Yazımızda bu yaşanan rallinin ardından ilk üç kriptonun yönünü değerlendireceğiz.


Rallinin ardından Bitcoin Ethereum ve Ripple nereye doğru gidecek?

Kripto piyasasını şoka uğratan Tether skandalı geçmişte kalmış görünüyor. Kripto para piyasası iyi bir silkinme ile kendine gelip 2018 yılının kara kış etkisini üzerinde atmış görünüyor. Kripto paralar genellikle diğer borsaların açılış ve kapanış saatlerinden çok etkilenmezler.

Ancak borsalardaki hisse fiyatlarında olduğu gibi kriptolardaki hareketler tek yönlü bir hareket olmaz ve genellikle bir sonraki daha yüksek seviyeye gelmeden önce bir düzeltme yaşanır. Durum böyle olunca hangi seviyelere dikkat etmek gerekir.

Crypto Confluence Detector‘dan alınan bilgilere göre aşağıda dikkat edilmesi gereken seviyelerin bir tablosunu bulacaksınız.

BTC/USD  8,000 dolara gelmeden bu engeli aşmak durumunda

1 numaralı kripto para olan Bitcoin, 7.528  dolar seviyesinde çok ciddi bir dirençle karşılaştı. Bu seviye grafikte gösterilen 1 aylık direnç hattı. Aynı zamanda 1 saatlik grafikte Bollinger Bant üst sınırı ve haftalık direnç hattını oluşturuyor. Yani BTC 7500 dolar direnç hattı son derece zorlu bir rakip.

Eğer Bitcoin bu engeli geçerse bir sonraki hedefi yani Pivot Point günlük grafikteki ikinci direnç seviyesi olan 8,132 dolar olacak.

BTC/USD 7,149 dolardaki destekten memnun bir tablo çiziyor. Çünkü bu hat farklı teknik verilerden gelen katman katman bir ağ ile korunuyor. Nedir bunlar? Öncelikle bir önceki 4 saatlik mumun başlangıç yani destek bölgesi, buna ilaveten 4 saatlik grafikte 5 günlük basit hareketli ortalama seviyesi. Ayrıca 1 saatlik Bollinger Bant orta hattı ve günlük grafikte Fibo 23.6 seviyesi de buradan geçiyor. Kırılması görece zor diyebiliriz.

Bir sonraki destek noktası ise 7.033 dolar. O seviyede günlük  Fibonacci 38,2 hattı ve bir haftalık gösterge Pivot Point direnç hattı birleşiyor. Şu an için Bitcoin 7000 doların üzerinde güvende diyebiliriz.

ETH/USD paritesi güçlü bir destek seviyesinin üstünde

Vitalik buterinin bebeği Ethereum 200 doları nihayet bulacak şekilde bir artış yaşadı. Şu anda ise 189 dolarda bir önemli desteğin keyfini çıkarıyor diyebiliriz. 189 dolar seviyesi geçen ay Pivot Point 1 aylık  direnç hattı. Ayrıca 1 saatlik Bolinger bant alt seviyesi de bu değerde.

Bir sonraki destek seviyesi 185 dolar. Altcoinlerin lideri olan ETH, bu seviyede 200 günlük basit hareketli ortalama ile korunuyor.

ETH/USD paritesinin hedefi ilk yukarı seviye olarak 197 dolar seviyesi. Bu alanın temel göstergeleri Bolinger bandı 15 dakikalık orta çizgisi ve Fibonacci bir günlük 23,6 hattı.

Bir sonraki yukarı hedefi ise 212 dolar olarak karşımızda çıkıyor

XRP/USD sonunda kendine geliyor

Kripto piyasasının zirvede olup da ağır aksak ilerleyen tek kripto parası Ripple nihayet daha yükseğe çıkmayı başardı ve şimdi 0,3134 dolarda.
Bu seviye günlük grafikte 5 günlük basit hareketli ortalama, 4 saatlik grafikte 100 günlük basit hareketli ortalama, Fibonacci bir haftalık 61,8 seviyesi, 4 saatlikte 5 günlük basit hareketli ortalama, günlük grafikte 10 günlük basit hareketli ortalama ve daha fazla göstergelerin yığınlaştığı yer.

Bu seviyeyi çok yakından takip eden 0,3050 dolar seviyesi var. Fibonacci 38,2 bir haftalık ve Pivot Point 1 günlük -s1 bir araya geliyor.

Üst kanatta ise en güçlü direnç 0.3438 dolar. Çünkü bu hat aylık grafikte Fibo 38.2 seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu seviye günlük grafikte Pivot Point görevi de görüyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0