Home Bitcoin Novogratz: Bitcoin tamamdır – Global ödemeler ve web 3.0 savaşları başladı

Novogratz: Bitcoin tamamdır – Global ödemeler ve web 3.0 savaşları başladı

Novogratz: Bitcoin tamamdır – Global ödemeler ve web 3.0 savaşları başladı

0
“sportsbet”

Bitcoin tamamdır, artık vakit, Global ödemeler ve Web 3.0 savaşları vaktidir! Galaxy Digital’in kurucusu ünlü Bitcoin boğası Michael Novogratz, geçtiğimiz günlerde New York’ta düzenlenen Ethereal Zirvesi’nde yaptığı konuşmada bu ifadeleri kullandı.

Bitcoin tamamdır artık vakit, Global ödemeler ve Web 3.0 savaşları vaktidir!

Galaxy Digital’in kurucusu milyarder yatırımcı Michael Novogratz, New York’ta düzenlenen Ethereal Zirvesi’nde bir konuşma yaptı.

DecryptMedia’da yer alan habere göre ünlü yatırımcı, Blockchain teknolojisinin büyümeye hazır ve eksiksiz olduğunu ifade etmek için ‘Bitcoin tamamdır’ ifadesini kullandı. Peki Novogratz tam olarak ne demek istedi?

(bknz: Bitcoin 2019’da yüzde 88, son dipten bu yana ise yüzde 100 kazandırdı!)

Novogratz öncelikle, Bitcoin’i, bir değer deposu olarak görüyor. BTC’nin mevcut durumundan dolayı, bu kullanım durumu için zaten mükemmel olduğunu ve özellikle bu kullanım durumunun, ardındaki teknolojiyle ilgili olmadığını düşünüyor:

“Bitcoin tamamdır. Kullanım durumunu gerçekleştirmek için daha fazlasını yapmanıza gerek yok; Kullanım durumu teknolojinin kendisi değildir. Bitcoin kodunu alıp, bu gece yeniden oluşturabiliriz, adına da Novocoin deriz ama bu kez beş para etmeyecektir.”

Kullanım durumuna sahip olmayan altcoinlere dikkat!

Ünlü Bitcoin boğası, yatırımcıların, kullanım durumuna sahip olmayan altcoinlere karşı temkinli olması gerektiğini söyledi ve kripto ekosistemini periyodik tabloya benzetti:

“Periyodik tablo üzerinde 114 element var ve sadece altın, bir değer deposuna sahip.”

Bitcoin’in bir başka büyük kullanım durumunun, ödemeler olduğunu söyledi. Ve Facebook ve Telegram’ın kripto para çalışmasına gönderme yaparak, daha uygun bir stablecoinin ortaya çıkmasıyla bu kullanım durumunun daha da gelişeceğini ve global ödeme savaşlarının hız kazanacağını ifade etti.

(bknz: Çok uluslu bankanın 2021 yılı Bitcoin fiyat tahmini: 20.000 dolar)

Blockchain teknolojisi ile Web 3.0 savaşları hız kazanacak!

Kripto paraların bir diğer kullanım durumunun ise yapay zeka teknolojileriyle gerçekleştirilen entegrasyonun ve nesnelerin interneti olarak ifade edilen bağlantıların oluşturulduğu etkileşimli ve semantik internet olarak adlandırılan Web 3.0 olduğunu söyledi.

(bknz: Peter Brandt: Bitcoin 3. parabolik yükselişine başlamak üzere)

Dünyayı değiştirme potansiyeline sahip olan Web 3.0, içerik kontrolünün yazılımların eline geçtiği bir dünya olarak tanımlanabilir. Novogratz’a göre bu dünyaya en yakın olan blockchain ise Ethereum’a ait.

Ethereum’dan övgüyle söz eden ünlü yatırımcı, Ethereum’un teknoloji, topluluk ve geliştirici ekibi gibi birçok yönden üstün olduğunu söyledi. Ethereum’un geleceğinin parlak olduğunu ifade eden Novogratz, Web 3.0 savaşlarına Cosmos, Dfinity ve PolkaDot gibi çok sayıda iddialı blockchainlerin katılmasıyla ortamın kızışmaya başlayacağını söyledi.

Litecoin (LTC) gibiproje sahipleri, spekülatörler ve pumpçılardan oluşan bir topluluğa sahip olan bazı projelerin ise, bu savaşlardan zarar göreceğini ddia etti.

Kaynak: Decrypt

Ayrıca bknz:

Neden IBM Ripple yerine Stellar blockchain ağını tercih etti? İşte sebebi

Ripple xCurrent 4.0 yayına girdi ama XRP tepki vermedi

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0