Home Altcoin Bitcoin yükselirken Ripple ve Stellar seyretmeye devam ediyor

Bitcoin yükselirken Ripple ve Stellar seyretmeye devam ediyor

Bitcoin yükselirken Ripple ve Stellar seyretmeye devam ediyor

0
“sportsbet”

Bitcoin yükselirken Ripple ve Stellar bu yükselişi takip etmekte başarısız oldu. İşte 12 Mayıs için Ripple (XRP) and Stellar Lumens (XLM) için teknik analiz.


Bitcoin yükselirken Ripple ve Stellar yetişemedi

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin (BTC) son derece boğa bir fiyat performansı sergilerken, Ripple (XRP) and Stellar Lumens (XLM) bu hızlı yükselişte BTC’yi takip edemedi. İşte, XRP ve XLM’nin fiyat hareketi analizi.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), olağanüstü uzun bir konsolidasyon dönemi geçiriyor. Bitcoin bu hafta güçlü bir fiyat performansı sergileyerek, 2019 yılının en yüksek rakamlarını gördü. Ancak buna kıyasla XRP çok zayıf bir fiyat performansı sergiledi.

Bitcoin yükselirken Ripple ve Stellar
XRP haftalık grafiği

XRP’nin fiyatı, 0.2475 doların hemen üzerinde konsolide ediyor. Bu seviye, Mayıs ile Aralık 2017 arasının önemli bir direnç noktası işlevi görmüştü. Bu seviye aynı zamanda Aralık 2017’deki olağanüstü artışın da başlangıç noktasıydı. Ve eğer satıcıların baskısı başlarsa, bu seviye önemli bir destek notası görevi görecektir.

XRP’nin piyasadaki diğer paralardaki artışı yakalayamaması, Ripple’ın fiyatının önünde bir ayı dönemi olduğunu gösteriyor. Bu da fiyatının değerinin altında performans göstereceğine işaret ediyor.

Stellar Lumens (XLM)

Stellar Lumens (XLM) de benzer bir şekilde Bitcoin’den daha düşük bir performans sergiliyor. Bitcoin ile kıyaslandığında kazancı negatif yüzde 16.68’si gösteriyor.

Buna rağmen XLM, son zamanlardan XRP’den daha yüksek değerler kaydetti. XLM, geçen haftaki fiyat hareketi sırasında oluşan Doji mumundan önce üç hafta art arda kayıp yaşadı.

XLM haftalık grafiği

Öte yandan haftaya düşüşle başlayan XLM, Cuma ve Cumartesi günü önemli ölçüde bir yükseliş kaydetti. XRP gibi XLM de piyasadaki artışı düşüşle takip ediyor ve günlük 50 SMA’da 0.108 dolardan direnç gördü. XLM fiyatı bugünkü düşüş sırasında 0.1 dolarda destek gördü. Bu da traderler için önemli bir psikolojik nokta olma özelliği gösteriyor.

Kripto paraların genel seyrine uymayan yani arkadalarından gidemeyen XRP ve XLM’nin her ikisinde de satıcı baskılı bir seyir hakim. Bu arada her ikisinin de genel olarak ABD Doları cinsinden değerleri, boğa piyasası nedeniyle artabilecekken, BTC değeri olarak her ikisi de olumsuz seyir izliyor.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0