Home Altcoin Charles Hoskinson: Cardano kripto dünyasının yeni lideri olabilir

Charles Hoskinson: Cardano kripto dünyasının yeni lideri olabilir

Charles Hoskinson: Cardano kripto dünyasının yeni lideri olabilir

0
“sportsbet”

Cardano kripto dünyasının yeni lideri olabilir mi? Hiç sanmıyorum dediğinizi duyar gibiyim. Lakin böyle olacağını düşünenler de var. Mesela kim mi? Elbette Cardano’nun kurucusu!


Cardano Kripto Dünyasının Yeni Lideri Olabilir mi?

IOHK baş yöneticisi ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yönettiği proje ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

 

Cardano IOHK Zirvesinde konuşan Hoskinson, Cardano platformunun kat ettiği mesafenin büyüklüğüne dikkat çekti. Ancak hala istedikleri konumda olmadıklarını şu sözlerle ifade etti:

“Yapmak istediklerimiz bazen düşündüğümüzden karmaşık sonuçlar doğurabiliyor. Ayrıca yol üzerinde bazı aksilikler oluyor ve bazen işler bizim istediğimiz kadar hızlı olmuyor.”

“Protokol üzerinde çalışan iki bağımsız grubumuz var” diyen Hoskinson devamında şunları belirtti: “Bunlardan biri çok pragmatik ve hızlı hareket ediyor […] ve diğeri çok prensipli, yavaş ve metodik ve en nihayetinde birbirlerinden çok şey öğreniyorlar.

Altı ay önce bile olduğundan çok daha olgun bir ekosistem meydana getirdik. Bu ivmeyi korursak en kısa zamanda tüm kripto para birimlerinin lideri olacağımızı düşünüyorum.”

Bu açıklamalar fazla iddialı olsa da Hoskinson’un doğru yolda ilerlediğini belirtmek gerek. Ethereum’dan ayrıldıktan sonra kendine ayrı bir yol çizen ve her şeye sıfırdan başlayan Hoskinson en saygın 15 projeden bir diyebileceğimiz Cardano’yu hayata geçirdi.

Yol haritası ve bundan sonra olacaklar hakkında gelen bir soruya ise;

“Daha önce yaşadığımız sorunlardan biri, yol haritasındaki bazı parametrelerin gerçekten IOHK’daki proje yönetimi ekibinin bir ürünü olmasına rağmen mühendislerin bu konuları sahiplenmemesi ve gerekli özeni göstermemesi oldu. Sonuç olarak biz de sürüm döngülerini yayınladık. Süreç mühendislerin dışında gelişti diyebilirim.”

Hoskinson devamında geliştirici ekibin Shelly testlerini gerçekleştirmek istediklerini ancak IOHK Zirvesi için hazır olmadıklarını beyan etti. Sonuca yaklaşılmasına rağmen henüz ulaşılamadığını ve yılın ikinci yarısında çok daha metodik yapılması planlanan çalışmalar sonrasında bu hedefe de erişilebileceğini ifade etti.

Cardano’nun son 24 saatte USD karşısında %24 değer kazandığını belirtelim. Etkileyici bir yükselişe imza atan ADA altcoin sezonunun fitilini ateşleyecek projelerden biri olabilir.

Cardano hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0