Home Kriptopara Haber SEC masasındaki dosyalar çoğalıyor! Yeni bir ETF dosyası daha sunuldu!

SEC masasındaki dosyalar çoğalıyor! Yeni bir ETF dosyası daha sunuldu!

SEC masasındaki dosyalar çoğalıyor!  Yeni bir ETF dosyası daha sunuldu!

0
“sportsbet”

SEC masasındaki dosyalar için iyi haberler beklerken, yeni bir ETF dosyası daha SEC onayına sunuldu. SEC bu konu ile ilgili 9 Mayıs’da sitesinden yaptığı açıklama ile kamuoyunu aydınlattı. SEC’e dosyayı hangi kurum sundu?


SEC masasındaki dosyalar çoğalıyor!

Yeni bir kripto para (ETF) bülteni ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) dosyaları arasına girmiş durumda.
9 Mayıs’ta SEC tarafından yayınlanan ETF teklifi, piyasa değeri ağırlıklı Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) portföyünün performansını izlemek amacıyla verilmiş. Teklif Crescent Crypto Asset Management LLC’nin bir alt kuruluşu olan Crescent Crypto Index Services LLC tarafından verildi.

USCF Crescent Crypto Index Fund (“XBET” kodlu sembol) adı verilen ETF,  XBET’in varlıklarını iki portföy kripto paraya yatıracak olan (United States Commodity Funds LLC (USCF) Amerika Emtia Fonu tarafından destekleniyor.

Prospektüsde yazılan açıklama şöyle :

“XBET bir borsa yatırım fonudur.  XBET’in hisselerini almaya veya satmaya karar veren çoğu yatırımcının ticari emirlerini brokerleri üzerinden vermesi ve geleneksel komisyon ve masrafları ödemesi gerekmektedir”.

XBET’in hisse senetlerinin NYSE Arca’da “XBET” sembolü altında işlem görmesi bekleniyor ve işlem günü boyunca ihale ile alınıp satılacak ve diğer halka açık menkul kıymetler gibi fiyatlar talep edilecek.

USCF, bir emtia havuzu işletmecisi. Dosyaya göre, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ve Emtia Borsası Yasası (“CEA”) kapsamında Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’nin düzenleyici gözetimi altında işleyen bir emtia havuzunu işletiyor. XBET, şu anda SEC tarafından incelenmekte olan kripto ETF’lerinin listesine eklenmiş durumda.

Hatırlayacağınız gibi, biri NYSE Arca ile Bitwise Asset Management tarafından, diğeri ise VanEck ve SolidX’ten Cboe BZX Exchange ile ortaklaşa dosyalanan iki bitcoin ETF’ye ilişkin kararlar Mart ayının sonunda ertelenmişti. SEC henüz hiçbir kripto ETF’sini onaylamamış olsa da, toplu bir düzenleme yapılana kadar epeyce zaman geçecek gibi .

Şubat ayı başında yapılan Roll Call ile röportajda SEC üyesi Robert Jackson, ETF tekliflerinin “eninde sonunda” kurumun  belirlediği standartları karşılayacağına inandığını söyledi. Bu Etheri içeren ilk ETF teklifi değil aynı zamanda. SEC, 2017’de, NYSE Arca’da listelenecek olan Ether Index Ether Trust’tan bir ürünün onaylanıp onaylanmayacağını  konusunu da ele almıştı.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0