Home Ethereum Bitcoin hızla yükselirken Ethereum da 200 dolara erişebilir mi?

Bitcoin hızla yükselirken Ethereum da 200 dolara erişebilir mi?

Bitcoin hızla yükselirken Ethereum da 200 dolara erişebilir mi?

0
“sportsbet”

Bitcoin hızla yükselirken Ethereum neden bu kadar sessiz? Uzun zamandır dar bir aralığa sıkışan fiyat için harekete geçme zamanı gelmedi mi?


Bitcoin Hızla Yükselirken Ethereum Neden Yerinde Sayıyor?

Ethereum son 1 aydır yatay seyirde ilerliyor. Bu zaman zarfında en yüksek 180 doları, en düşük 152 doları gördü. Volatilitesi yüksek olan kripto para son 3 ayda en yüksek 184 dolara kadar tırmanabildi. Bir süredir 200 dolara çıkacağı spekülasyonları yapılan Ethereum, Bitcoin’in arkasından yükselişe geçebilir mi?

En büyük kripto paralar sıralamasında ikinci sırada yer alan ETH son 2 saat içinde Bitcoin karşısında ne ilerleyebildi ne de geriledi. Bu yüzden Bitcoin USD karşısında %4.73 yükselirken ETH de benzer bir oranda değer kazanmış oldu.

Bitcoin son 3 ayda %81 oranında değer kazanmış olmasına karşın Ethereum aynı zaman diliminde %40 yükseldi. Bu aslında aynı zaman diliminde Ethereum’un Bitcoin karşısında değer kaybettiğinin de göstergesi.

Ethereum Orta Vadeli Analizi

ETH/USD grafiğinde fiyatın Nisan ayında 100 günlük hareketi ortalamayı kırmasına müteakip ani yükselme yaşandığını görüyoruz. Yükseliş trendi 185 dolardaki sert sağlam direnç hattı ile durdurulmuş durumda. Bu seviyenin aynı zamanda Fibo Ext 1.272 hattı olduğunu görüyoruz. O yüzden kırılmasının biraz zaman alması olası.

Bu bölgede şiddetli satış baskısı ile karşılaşan ETH yeniden 100 günlük hareketli ortalamaya kadar gevşedi ve sonrasında Mayıs ayında bir atak daha yaparak yaklaşık olarak aynı bölgeden yeniden geri çekildi.

Fiyatın nereye doğru yöneldiğine dair fikir vermesi açıksından RSI grafiğine göz atıyoruz. RSI kritik 50.0 hattının üzerinde. Bu da yükseliş yönünde bir işaret veriyor. Buna mukabil Stoch RSI ise aşırı alım bölgesi sınırından negatif cross-over yaparak aşağıya yönelmiş durumda. Yani boğalar güç kaybediyor ve fiyatın geri çekilmesi olası.

Yukarıdaki analizde Bitcoin ve Ethereum’un USD karşısında ayrı ayrı fiyat hareketleri resmedilmiş durumda. Grafik 3 günlük. Yani her bir mum çubuğu 3er günlük fiyatı resmediyor. Orta-uzun vadeli analiz için kullanılan bu zaman aralığındaki grafikler büyük benzerlik arz ediyor. Eğer aynı şablon kendini tekrar edecekse büyük bir ETH boğa koşusuna yaklaşıyor olabiliriz.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0