Home Kriptopara Haber Binance hack olayından sonra işte piyasanın son hali

Binance hack olayından sonra işte piyasanın son hali

Binance hack olayından sonra işte piyasanın son hali

0
“sportsbet”

Binance hack olayından sonra tüm kripto topluluğu yaşadığı şoku üzerinden atmaya çalışıyor. Özellikle kripto paralarda yaşanan değer kaybı bazılarında çok ciddi boyutlara ulaşsa da. BTC yerini sağlamlaştırmışa benziyor.


Binance hack olayından sonra piyasada durum

piyasaya bomba gibi düşen bu haberden önce BTC fiyatu 5,925 dolar civarındaydı, hatta 6.000 doları neredeyse bulmuştu. Ancak bu haberin yankısı nedeniyle bir saat içinde % 3 değer kaybı yaşadı ve Coinbase ve Bitstamp’de kendini 5,720 dolarda buluverdi BTC.

Ancak asıl şaşırtıcı olan ise BTC nin çok geçmeden 5,870 dolara çıkmassı ve kendini çabuk toparlamasıydı.

 

Bu noktada daha da değer kaybı yaşanıp yaşanmayacağı çok belirsiz durumda.Gelen haberlere göre Binance bütünüyle bir soruşturma ve güvenlik kontrolüne yoğunlaşmış durumda. Olayın iyi tarafı BTC güçlü duruşundan bir şey kaybetmedi.

PoET, çoklu blockhcainler üzerine inşa edilmiş bir ticaret platfromu, Twitter’da bu konuyla ilgili bir paylaşım yaptı ve MtGox olayı ile Binance olayını karşılaştırdı.

 

Olayın etkisiyle tüm piyasa bir saat içinde 6 milyar dolar kaybetti. Toplam piyasa kapitalizasyonu 188 milyar dolarken 182 milyar dolara düştü ancak ardından hemen 2 milyar toparlanma yaşadı.

 

altcoinlerden özellikle Ethereum, Binance Coin ve Cardano dip yaşamaya başladılar ve hepsinin yaşadığı bı dip seviyesi BTC ninkinden çok daha ciddi.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0