Home Altcoin Yeni ortaklıklar Cardano’yu yükseliş trendine sokabilir

Yeni ortaklıklar Cardano’yu yükseliş trendine sokabilir

Yeni ortaklıklar Cardano’yu yükseliş trendine sokabilir

0
“sportsbet”

Cardano kan kaybetmeye devam ediyor. Ancak Cardano’yu yükseliş trendine sokabilecek gelişmeler de yok değil. Sağlam yapısı ve ileriye dönük etkin adımlar atan projenin geleceğinde neler var?


Cardano’yu Yükseliş Trendine Sokabilecek Etmenler

Cardano bilimsel bir felsefe üzerine inşa edilen, merkeziyetsiz bir açık kaynak platformudur. Platformun kendine konsensüs modeli olarak tanımladığı Ouroboros bir Proof-of-Stake (PoS) algoritması. Projenin kurucusu aynı zamanda Ethereum kurucu ortaklarından olan Charles Hoskinson. Ethereum’dan ayrılıp Cardano’yu kurma gerekçesi ise Ethereum’da o zaman itibariyle yeterli ışığı görmemesi. Sonradan bu öngörüsünün tutmadığını kendisi de itiraf edecekti.

Geliştiriciler ekibi, platformun özelliklerini geliştirmeye devam etmek için kapsamlı araştırmalara katıldı ve kuruluşundan bu yana bazı önemli kilometre taşlarına ulaştı. Kullanılan Haskell programlama dili ve bu sayede merkezi diyebileceğimiz yönetim sisteminin zaman içinde merkezsizleşmeye doğru evrilme süreci sağlanmaya çalışılıyor.

Mevcut Durumu

Cardano'yu yükseliş trendine

Coinmarketcap verilerine göre 10. sırada bulunuyor. Projenin ICO günlerinden bu yana yaptığı getiri ise %217. Toplam ADA miktarı 31.1 milyar iken dolaşımdaki ADA miktarı 25.9 milyar. Ve yazılım toplamdaki ADA sayısını 45 milyara kadar çıkarılabilecek şekilde tasarlandı. Yazı yayına hazırlandığı zamanlarda toplam piyasa büyüklüğü 1.73 milyar dolar idi. Son fiyat ise 0.066 dolar.

Cardano Mart ayının en atik altcoinlerindi. 12 Mart tarihinden başlamak üzere ay sonuna kadar değerini %50 oranında artırmayı başarmıştı. Buna mukabil ADA Nisan ayında %12 oranında değer kaybetti. Ve halen de düşüş trendinden çıkabilmiş değil.

Cardano 6 Nisan tarihinde 0.092 dolardan işlem görürken şu an 0.066 dolara kadar geriledi. Bu zaman zarfında Bitcoin’in takdire şayan yükselişi dikkate alındığında başta Cardano olmak üzere neredeyse tüm altcoinlerdeki değer kaybının bir açıklaması var: altcoin sezonu bitti. Mart ayında büyük kârlar bırakan altcoinler sonrasında kayıplara gömüldü. Bırakın BTC karşısında tutunabilmeyi USD karşısında bile direnemiyorlar.

Öngörü

Kimi analistler altcoinlerinde 2018’de bile görmedikleri diplere savrulmasını ideal alım fırsatı olarak okuyorlar. Kimisi ise Bitcoin hakimiyetinin daha da artacağı öngörüsü ile altcoinlerden tamamen çıkmış durumda. Cardano ise yaptığı stratejik ortaklıklar ile agresif bir hareket yapmaya aday. Cardano’nun son derece sağlam altyapısı, esnek ve hızlı blockchain ağı sayesinde girdiği bu çıkmazdan kurtulacağı düşünülüyor. Özellikle Ledger Nano S ile yapılan anlaşma Cardano’nun geleceğin dair güzel sinyaller veriyor.

Cardano geçtiğimiz günlerde AION ile de anlaşmaya varmıştı. Bu haber fiyatlara yansısa da altcoin sezonundan çok uzakta olmamız yüzünden sürdürülebilir olmamıştı. Uzmanlar mevcut kötü gidişin duracağını ve başta Cardano olmak üzere projesi sağlam olan altcoinlerin önderliğinde altcoin sezonunun başlayacağını düşünüyor. Bu şartlar altında Cardano için 2 yıl içinde 5 dolarlık fiyat hedefi koymamız şaşırtıcı olmaz. 5 yıl içerisinde ise 50 dolara kadar tırmanabilir. Yeter ki toplum blockchain tabanlı projelerin önemini anlasın ve günlük hayatta kullanılmaya başlansın.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Cardano hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0