Home Altcoin DeVere: 2022’ye kadar küresel zenginlerin yüzde 68’i Bitcoin’e yatırım yapacak

DeVere: 2022’ye kadar küresel zenginlerin yüzde 68’i Bitcoin’e yatırım yapacak

DeVere: 2022’ye kadar küresel zenginlerin yüzde 68’i Bitcoin’e yatırım yapacak
0
koinmedya_brave

Küresel zenginlerin yüzde 68’i Bitcoin’e yatırım yapacak. Bu yönde bir açıklama finansal danışmanlık şirketi “DeVere Group”tan geldi. DeVere’nin yaptığı araştırmaya göre, 2022 sonuna kadar dünyanın en zenginlerinin üçte ikisi kripto paralara yatırım yapmış olacak.


Küresel zenginlerin yüzde 68’i Bitcoin’e yatırım yapacak

Finansal danışmanlık şirketi “DeVere Group”, küresel bir araştırma yaptı. Araştırmanın sonuçlarına göre dünyanın zenginlerinin üçte ikisi 2022 sonuna kadar kripto paralara yatırım yapacak.

DeVere Group, dünyanın en büyük bağımsız finansal danışmanlık şirketlerinden biridir. Şirketin yaptığı araştırmaya katılanların yüzde 68’inin ya zaten kripto para yatırımı var ya da 2022 sonuna kadar yatırım yapma planı bulunuyor.

DeVere grubunun şu an danışmanlık sağladığı 10 milyar dolar değerinde varlık bulunuyor. Finansal danışmanlık şirketinin 80 bin müşterisi ve ABD, İngiltere, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Katar, İsviçre, Meksika, Hong Kong, İspanya, Fransa, Almanya ve Güney Afrika gibi 100’ün üzerinde ülkede de yatırımı bulunuyor. DeVere grubunun kripto para araştırmasına ise 700’ün üzerinde müşterisi katıldı.

DeVere Group Kurucusu ve CEO’su Nigel Green, araştırmanın zengin insanların kripto para piyasasında daha fazla yer almak istediğini açıkça gösterdiğini söyledi.

Green, “Kripto paraların geleceğin parası olacağı yönündeki görüş daha fazla kabul görüyor ve gelecek de şimdi başlıyor. Varlıklı bireyler bunu kaçırmaya hazır değiller ve yatırım portföylerini bu dijital varlıklara göre yeniden ayarlıyorlar.” dedi.

Öte yandan DeVere Group CEO’su Nigel Green, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in fiyatı ile ilgili de açıklama yapmıştı. Green’e göre kripto para kışı bitti ve Bitcoin yakında kritik 6000 dolar destek seviyesini test edecek. DeVere Group CEO ayrıca BTC’nin piyasa genelinde daha fazla güven inşa ettiğini söyledi.

Nigel Green ayrıca bir kere bu güvenin tesis edilmesinden sonra Bitcoin için zirvelerin görüleceğinden emin olarak konuştu.

Kaynak

0
0
0