Anasayfa Kripto para Haber Bitcoin yüzde 80 düşecek demişti, düştü. Şimdi de Bitcoin büyük bir boğa koşusu başlatacak diyor!

Bitcoin yüzde 80 düşecek demişti, düştü. Şimdi de Bitcoin büyük bir boğa koşusu başlatacak diyor!

Bitcoin yüzde 80 düşecek demişti, düştü. Şimdi de Bitcoin büyük bir boğa koşusu başlatacak diyor!
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin büyük bir boğa koşusu başlatmaya hazırlanıyor! Bitcoin’in % 80 düşeceğini doğru tahmin eden ünlü analist Peter Brandt’ın yeni Bitcoin tahmini yatırımcıları heyecanladırdı. Tecrübeli analist, Bitcoin için büyük bir boğa koşusu öngörüyor. İşte Peter Brandt’ın Bitcoin analizi ve tahmini!

Ünlü analist: Bitcoin büyük bir boğa koşusu başlatabilir!

BTC’nin 2018’de 4.000 doların altına düşeceğini doğru tahmin eden deneyimli trader Peter Brandt, yine sahneye çıktı ve bu kez, Bitcoin büyük bir boğa koşusu başlatacak dedi.

Bitcoin, 340 dolardan 19.800 dolara parabolic bir yükseliş gerçekleştirmişti. Brandt’a göre, Bitcoin Ekim 2015’ten bu yana yapmadığı şeyi yaptı.

koinmedya_brave

Yukarıdaki Brandt’in tweetinde yer alan grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin, haftalık zaman diliminde 18 günlük hareketli ortalama (MA)’nın üstüne çıktı.

Ekim 2015’ten beri 18 MA’nın üstüne çıkmamıştı. Daha önce bu durum gerçekleştiğinde, Bitcoin bu seviyeyi destek olarak korudu ve 2017 boğa piyasasının zirvesine kadar da korumaya devam etti.

Bu nedenle, tecrübeli bir trader ve aynı zamanda emtia sektöründe otuz yıllık bir deneyime sahip olan Brandt haklıysa, Bitcoin yeni bir parabolik boğa koşusu için hazırlanıyor olabilir.

(bknz: Büyük ralli tam gaz devam ediyor – Bitcoin 5800 dolar seviyesini aştı)

Bunun yanı sıra Brandt’ın analizinin tam olarak gerçekleşmesi için, piyasaya duyulan güvenin artması ve Bitcoin’in 18 MA’yı yeniden test etmesi gerekecek.

2018’de Bitcoin % 80 düşecek demişti 

Bitcoin, 2017’de yaklaşık 20.000 dolara ulaştıktan sonra Brandt, o zamanlar insanlara pek inandırıcı gelmeyen bir tahmin ortaya attı. Bitcoin’in yeni bir ayı döngüsüne gireceğini ve % 80 oranında değer kaybedeceğini söylemişti.

Brandt, bu analizini 22 Ocak 2018’de yayınladı ve Bitcoin, 15 Aralık’ta 3,200 dolara kadar düştüğünde analiz  doğrulanmış oldu.

Şu sıralar, Bitcoin 5,800 dolar civarında işlem görüyor. Yükseliş momentumunu korumayı başarır ve daha da yükselirse, Bitcoin’in 18 MA’nın üzerindeki desteği koruma ve parabolik bir boğa koşusuna girme ihtimali yüksek olabilir.

(bknz: Bitcoin balinaları yine harekete geçti: 211 milyon dolarlık Bitcoin işlemi gerçekleşti!)

Kaynak

Ayrıca bknz:

Bitcoin borsası Bitfinex soğuk cüzdanlarında Ethereum miktarı yarı yarıya düştü

Cosmos ATOM nedir ve 15. sıraya nasıl bu kadar hızlı yükselebildi?

 

X