Home Bitcoin Bitcoin almanın tam sırası! Fundstrat analistinden dikkat çekici çıkış

Bitcoin almanın tam sırası! Fundstrat analistinden dikkat çekici çıkış

Bitcoin almanın tam sırası! Fundstrat analistinden dikkat çekici çıkış

0
“sportsbet”

Bitcoin almanın tam sırası olduğunu belirten Fundstrat analisti Robert Sluymer, Bitcoin’in son dönemde bir iyileşme sürecine girdiğini ve bu durumun yatırımcılar açısından bir fırsat olduğunu ifade etti. Bloomberg’in haberine göre Bitcoin Kasım ayından bugüne kadar ki en yüksek değeri gördü.

Bitcoin Almanın Tam Sırası

Fundstrat teknik stratejisti Robert Sluymer, Bitcoin‘in geleceği hakkında önemli ipuçları veriyor. Sluymer’ın aldığı notlardan birisi şöyle: “Bitcoin birikiminde ikinci yarı rallide 6000 barajına ulaşabilir-bekleyen geri çekmeler kullanılmalı”. Sluymer ayrıca Bitcoin’in 200 haftalık ortalama seyrinden sonra ciddi bir sıçrama yapacağını düşünüyor. Ona göre ilk çeyrekteki bu fiyat seyri “uzun dönemdeki iyileşme döneminin ilk evreleri”  

Bitcoin almanın tam sırası gibi görünüyor!

Yazının hazırlandığı esnada Bitcoin %6’nın biraz üzerinde 5,805.31$ olarak işlem görüyordu. Bitcoin yıl başından bu yana %55 değer kazandı. Bu artış pazarın geri kalanında da etkisini gösterdi. 2019’da Litecoin iki katından fazla değer kazanırken, Ether da yaklaşık %26’lık bir tırmanış gösterdi.

 

Kasım ortalarında Bitcoin 6,100$ civarında işlem görürken Sluymer, Bitcoin açısından tamiri aylar sürecek olan “önemli teknik arıza” nedeniyle sıkıntılı süreç hakkında uyarıda bulunmuştu. Takip eden aylarda Bitcoin 3,136.04$ seviyelerine kadar düşüş gösterdi. Sonrasında Şubat ayında Sluymer kripto endüstrisinde teknik durumun hala zayıf olduğu konusuna dikkat çekti. Bitcoin’in kendine gelerek 5,000$ seviyesine çıkması ise Nisan ayına kadar sürdü.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0